Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Zielona 5” – pobiegnij dla klimatu!

Dziś, 18 sierpnia, odbędzie się druga edycja biegu „Zielona 5”. To impreza sportowa, która towarzyszy festiwalowi filmów ekologicznych Kraków International Green Film Festival. Malownicza, pięciokilometrowa trasa poprowadzi bulwarami Wisły – obok Wawelu, muzeum Manggha, a także kładką o. Bernatka, łącząc urokliwe dzielnice miasta i zapewniając biegaczom niezapomniane doznania estetyczne.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Trasa biegu - start o godz. 16.00:

Start w miasteczku festiwalowym na bulwarze Czerwieńskim (na wysokości ul. Smoczej), bulwar Kurlandzki, kładka o. Bernatka, bulwar Podolski, most Retmański, bulwar Wołyński, most Dębnicki, bulwar Czerwieński, meta w miasteczku festiwalowym.

„Zielona 5” to nie tylko propagowanie zdrowego trybu życia, ale też promocja zrównoważonego rozwoju opartego o zielone wartości. Każdy uczestnik otrzyma ekologiczny pakiet startowy zawierający m.in. jabłko, baton energetyczny, buffkę, ekotorbę i numer startowy ze specjalnym hologramem, który w dniu biegu będzie uprawniał do darmowych przejazdów Komunikacją Miejską w Krakowie. Dla każdego uczestnika przewidziany jest także ekomedal oraz woda w puszkach, które będą w trakcie biegu zbierane przez wolontariuszy i poddane następnie recyklingowi.

Zapisy odbywały się do 15 sierpnia na stronie internetowej biegu. Dziś dla chętnych zostanie udostępniona dodatkowa pula miejsc.

Szczegółowy regulamin i informacje znajdują się na stronie internetowej zielona5.pl.

Zobacz także:

pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Anna Duda
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat