Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem!

Najbliższe godziny w naszym mieście upłyną pod znakiem burz z gradem - prognozują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, którzy wydali ostrzeżenie drugiego stopnia w tej sprawie. Obowiązuje ono od godz. 12.00 w poniedziałek, 12 sierpnia, do godz. 6.00 we wtorek, 13 sierpnia.

Fot. Anna Nowakowska
Anna Nowakowska

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 do 50 mm, a lokalnie do 60 mm. Miejscami możliwy grad. Burzom będą towarzyszyć porywy wiatru lokalnie do 110 km/h.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.

Według drugiego stopnia ostrzeżenia meteorologicznego „przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.”

W poniedziałek w trakcie dnia termometry wskażą maksymalnie 29 stopni Celsjusza. Temperatura odczuwalna może wynieść nawet 34 st. C. Przewidywana temperatura w nocy to 16 st. C. Na wtorek synoptycy przewidują 23 st. C.

pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat