Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Biblioteka wychodzi na pole

Przełom lipca i sierpnia to już tradycyjnie czas, kiedy Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie spotyka się ze swoimi czytelnikami w przestrzeni miejskiej Krakowa. Od poniedziałku, 22 lipca, książki, leżaki, gry i sprzęt sportowy czekają na stoisku Biblioteki na Plantach przy placu zabaw „Dzikie Planty” (od strony ul. św. Gertrudy).

Fot. rajska.info
rajska.info

Wojewódzka Biblioteka Publiczna Krakowie zaprasza na Planty, gdzie w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni można odpocząć na leżaku, kocu i poczytać książkę. Na tych, którzy wolą bardziej aktywny odpoczynek, czeka także sprzęt sportowy.

- Dzieci odwiedzające nasze stoisko będą mogły posłuchać czytanych bajek lub zagrać w gry planszowe. Zaprosimy je także na warsztaty „Morze, góry i Mazury” przybliżające zwyczaje, legendy i motywy literackie polskich krain - mówi Jerzy Woźniakiewicz, dyrektor WBP w Krakowie.

Podręczna Biblioteczka „Lotnej czytelni” dostępna na miejscu zagwarantuje by nikomu nie zabrakło lektury do czytania.

Stoisko usytuowane na krakowskich Plantach przy placu zabaw „Dzikie Planty” (od strony ul. św. Gertrudy), czynne będzie w dni bezdeszczowe, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00-15.00 aż do środy, 14 sierpnia.

Rajska w plenerze to jeden z elementów projektu „Rajska na wakacjach – z Rajską w Polskę” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej informacji o projekcie: rajska.info.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat