Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ogrody Nowej Huty – weź udział w konkursie

Tylko do 15 lipca można zgłaszać lokalizacje terenów zielonych, na których mieszkańcy Nowej Huty stworzą ogrody społeczne w ramach projektu „Ogrody Nowej Huty”. Inicjatywę honorowym patronatem objął Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec.

Fot. Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

To już 9. edycja projektu „Ogrody Nowej Huty”, realizowanego przez Pracownię Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida przy wsparciu Zarządu Zieleni Miejskiej i ArcelorMittal Poland S.A. Jego celem jest integracja społeczności lokalnej wokół nowohuckiej zieleni oraz propagowanie wiedzy dotyczącej ogrodnictwa i ekologii. W tegorocznej edycji projektu stworzone zostaną dwa ogrody. Warto zaznaczyć, że przez 8 lat trwania konkursu powstało ich już 14.

- Projekt „Ogrody Nowej Huty” jest nawiązaniem do tradycji urządzania ogródków przy blokach, które bardzo barwnie zdobiły i nadal zdobią Nową Hutę, ale nie tylko – również bardzo dużo krakowskich osiedli, szczególnie tych starszych. Ogródki przyblokowe były bardzo pieczołowicie pielęgnowane przez mieszkańców. Dlatego warto, choć w trochę innej formie, tę tradycję podtrzymywać i tworzyć ogrody społeczne, w których mieszkańcy będą mogli rozwijać pasje związane z uprawą kawałka terenu przyblokowego. Z tych pasji powstają bardzo ładne ogrody. To doskonale widać, gdy wybierzemy się na spacer po krakowskich osiedlach. Przestrzeń miasta jest dzięki temu piękniejsza i bardziej przyjazna mieszkańcom – mówi Dominik Jaśkowiec, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w konkursie jest stworzenie grupy społecznej o liczebności nie mniejszej niż 7 osób oraz uzyskanie zgody mieszkańców i administratora terenu na założenie ogrodu.  Do wzięcia udziału w konkursie konieczne jest wypełnienie deklaracji. Uzupełnione dokumenty należy dostarczyć osobiście do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, pokój nr 5 lub wysłać na adres ogrodynh@gmail.com. Wszystkie informacje o konkursie, w tym także deklaracja udziału, dostępne są na stronie www.okn.edu.pl (zakładka „propozycje kulturalne”/ „ekologia”/ „ogrody nowej huty”).

- Warto takie projekty, jak „Ogrody Nowej Huty” wspierać i promować. A przede wszystkim warto w nich uczestniczyć. Sadźmy dużo kwiatów! – zachęca mieszkańców Nowej Huty Przewodniczący Rady Miasta Krakowa, patron honorowy projektu.

pokaż metkę
Autor: MK
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat