Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

5 lat Centrum Kongresowego ICE Kraków

70 wydarzeń, 22 konferencje i kongresy, 41 wydarzeń kulturalno-społecznych, 7 wydarzeń komercyjno-korporacyjnych i 119500 uczestników – Centrum Kongresowe ICE Kraków podsumowało pierwsze półrocze 2019 roku. A to wszystko z okazji swoich 5 urodzin, które oficjalnie będziemy świętować 20 października.

Fot. Wojciech Wandzel
Wojciech Wandzel

Kalendarz wydarzeń w 2019 roku jest zapełniony maksymalnie. W tym roku w programie imprez znalazł się m.in. Światowy Kongres Chirurgiczny, Zjazd Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, Jubileusz 100-lecia Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, Absolvent Talent Days i Open Eyes Economy Summit 2019.

Warto dodać, że Centrum Kongresowe ICE Kraków od początku swojego istnienia było określane mianem „biznesowej i kulturalnej wizytówki miasta”. Z badań Małopolskiej Organizacji Turystycznej wynika, że stolica Małopolski jest najbardziej rozpoznawalnym polskim miastem na świecie. A uczestnicy kongresów wydali łącznie 1,4 miliarda złotych, zaś przemysł spotkań wygenerował blisko 2,2 miliarda złotych PKB, co stanowiło 3,38% PKB całej gospodarki Krakowa za 2018 rok.

pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat