Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wnioski po konferencji i klaster dla startupów

4 lipca w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbyła się konferencja Innowacyjny Kraków - spotkajmy się i działajmy! Dotyczyła ona rozwoju ekosystemu innowacji w Krakowie, a zorganizowana została w formule tzw. Open Space Technology. Czym jest ta formuła i jakie wniosku płyną z konferencji? O tym rozmawiano podczas posiedzenia Komisji Innowacji i Wykorzystania Funduszy Unijnych.

Fot. materiały prasowe / ZIM

Na spotkaniu z radnymi pojawili się przedstawiciele organizatorów, którzy dziękowali radnym oraz urzędowi za zaangażowanie i stworzenie dobrego klimatu dla startupów w Krakowie.  Jak mówili, strzałem w dziesiątkę okazała się formuła konferencji czyli Open Space Technology. Jej celem jest umożliwienie maksymalnego zaangażowania wszystkich osób zainteresowanych tematem rozwoju innowacji w Krakowie. Sukcesem okazała się też sama konferencja, na której pojawiło się ok. 20 tematów. Przewodniczący komisji Łukasz Sęk pytał jakie są plany na przyszłość. A te są całkiem ambitne: organizatorzy chcą zorganizować spotkanie podsumowujące dla współorganizatorów w sierpniu 2019 r., połączone ze spotkaniem inicjującym Innowacyjny Kraków - spotkajmy się i działajmy! 2020. Następnie odbędzie się otwarte spotkanie dla osób i organizacji zainteresowanych współorganizacją wydarzenia w 2020 r., natomiast w lipcu przyszłego roku - kolejna konferencja.

Oprócz wniosków z konferencji, na posiedzeniu pojawiła się jeszcze jedna, bardzo istotna kwestia - idea Klastra Zabłocie 20.22. Celem Klastra Innowacji Społeczno-Gospodarczych, na którego budowę ogłoszono przetarg, będzie  zapewnienie nowej przestrzeń dla innowacyjnych firm i organizacji społecznych. Klaster powstanie w oparciu o dwa istniejące budynki magazynowe przy ul. Zabłocie, w rejonie torów kolejowych. - Chodzi o integrację różnych środowisk, które pod jednym dachem znajdą wspólną przestrzeń do działania – mówili w skrócie przedstawiciele startupowców.

Obecna na posiedzeniu komisji Dyrektor Wydziału ds. Przedsiębiorczości i Innowacji Katarzyna Wysocka dodała, że ruszą też okrągłe stoły dla środowisk startupowych. Poinformowała radnych, że sam budynek będzie bardzo innowacyjny i ekologiczny. Np. zamiast klimatyzacji zainstalowana zostanie w nim wentylacja oparta na lodzie.

Radny Łukasz Sęk poinformował, że z przyjemnością komisja wróci do tematu po wakacjach. Zapewnił także, że jeśli będzie taka możliwość, zawsze chętnie będzie pomagać środowiskom startupowym.

pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2019-07-12
Data aktualizacji: 2019-07-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź