Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Odpoczywać bezpiecznie

Bezpieczny odpoczynek dzieci i młodzieży był tematem posiedzenia Komisji Praworządności. Przedstawiciele służb mundurowych przedstawili swoją gotowość do okresu wakacyjnego.

Fot. Park Wodny Kraków
Park Wodny Kraków

Wszystkie służby: Policja, Straż Miejska oraz Straż Pożarna zgodnie podkreślały, że przygotowania do bezpiecznego odpoczynku dzieci i młodzieży rozpoczęły na długo przed rozpoczęciem wakacji. Przeprowadziły one szereg spotkań, szkoleń i programów prewencyjnych, edukujących dzieci i młodzież jak bezpiecznie się zachowywać, rozpoznawać zagrożenia i unikać potencjalnie niebezpiecznych sytuacji.

Ponadto, w okresie wakacji wszystkie służby zachowują pełną gotowość i nieustannie dzielą się wiedzą o bezpiecznych zachowaniach np. podczas pikników, festynów i innych imprez zbiorowych.

Zastępca Komendanta Miejskiego Policji Jacek Górecki  poinformował także radnych o wzmożonych kontrolach na Zakrzówku.

Radni otrzymali także informacje z urzędu, że Wydział Sportu UMK przygotował zajęcia sportowe m.in. w Miejskich Ośrodkach Sportowych. Więcej o sportowych wakacjach dla dzieci i młodzieży można przeczytać tutaj. Dodatkowo, w ramach programu poprawy bezpieczeństwa dla miasta Krakowa „Bezpieczny Kraków” dostępnych jest 11,5 tys. tańszych biletów do Parku Wodnego. Z biletów korzystać mogą dzieci i młodzież do lat 16, na podstawie legitymacji szkolnej lub oświadczenia rodzica. Bilet obejmuje 1,5 h wstęp (bez saun). Więcej o tańszych biletach do Parku Wodnego można przeczytać tutaj.

pokaż metkę
Autor: Małgorzta Kubowicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat