Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Letnie remonty w szkołach i przedszkolach

Wakacje to najlepszy czas na remonty i modernizacje w szkołach i przedszkolach. W tym roku Kraków przeznaczył na ten cel blisko 26 mln zł, z czego około 10 mln zł pochodzi ze środków rad dzielnic. Prace obejmują m.in. remonty instalacji, dachu czy kotłowni, wymianę stolarki okiennej i parkietów. Wszystko po to, by od września zapewnić dzieciom i młodzieży optymalne warunki nauki.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Obiekty, w których prace remontowe zakończą się przed pierwszym szkolnym dzwonkiem, to m.in. Szkoła Podstawowa nr 33 (remont elewacji i opaski), Szkoła Podstawowa nr 162 (wymiana stolarki okiennej), Szkoła Podstawowa nr 137 (remont kanalizacji), Szkoła Podstawowa nr 156 (modernizacja dachu) i Szkoła Podstawowa nr 155 (wykonanie wentylacji). Remont przejdzie też boisko do gier i zabaw należące do Szkoły Podstawowej nr 31, a także sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 119. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 odmalowane zostaną sale lekcyjne (po wymianie dachu), w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 – odnowione parkiety, a w Zespole Szkół Mechanicznych nr 4 – wymieniona stolarka okienna. W Przedszkolu nr 185 remontowana jest kotłownia, a w Przedszkolu nr 92 – dach i odwodnienie.

Przed początkiem roku szkolnego 2019/2020 ma się też zakończyć realizacja części inwestycji zaplanowanych w dziedzinie Oświata i Wychowanie. To m.in. termomodernizacja budynków zajmowanych przez XI Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół nr 1 i Przedszkole nr 108, przebudowa internatu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 6 i adaptacja budynku na os. Willowym 35 na potrzeby poradni.

 

 

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat