Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Spędź kulturalny wtorek w Krakowie

Wtorek w Krakowie wyznacza początek jednego z najlepszych w Polsce festiwalu muzyki etno, przynosi też spotkania z liryką wokalną i kinowe przeboje. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami kulturalnego kalendarium Krakowa na dziś!

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Skoro rozpoczęliśmy już oficjalnie wakacje, oznacza to, że w repertuarze kinowym czas na powrót tego, co najlepsze z ostatnich sezonów i nie tylko! Warto zajrzeć do kina Mikro przy ul. Lea 7, gdzie trwa cykl „Wkinowzięci – wakacyjny przegląd dobrego kina”. W tym tygodniu wyświetlane są „Dzikie historie” Damiána Szifróna, „Kapitan” Roberta Schwentke oraz „Czyściciele internetu” Moritza Riesewiecka i Hansa Blocka. Warto sprawdzić, jeśli nie mieliście okazji zobaczyć tych filmów wcześniej!

Od dziś do niedzieli potrwa festiwal EtnoKraków/Rozstaje! Na początek, na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury zobaczymy dziś spektakl baletowy Bursztynowe drzewo, który połączy elementy tańca, muzyki na żywo, wizualizacji i bodypaintingu. Wraz z Agnieszką Glińską i Art Color Ballet cofniemy się w czasie, by poznać historię pradawnych ludów przemierzających Europę, od który początki bierze europejska kultura. Komu będzie mało, niech zajrzy do klubów Strefa i Alchemia, gdzie w każdy festiwalowy wieczór będą trwać Noce Tańca, czyli potańcówki z najciekawszą muzyką z całego świata. Odsyłamy również na stronę festiwalu, gdzie znajduje się program całego wydarzenia: www.etnokrakow.pl.

W ramach festiwalu EtnoKraków/Rozstaje odbywają się też warsztaty tradycyjnego rzemiosła Pracowni ŻyWej! Dowiemy się, jak robić biżuterię tkaną z wełny i lnu, lalki w strojach krakowskich i wiele innych. Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem warsztaty@zywapracownia.pl.

Już dziś wieczorem Capella Cracoviensis zaprasza do teatru Łaźnia Nowa na cykl koncertów „Walcz o pieśń”. Będą to spotkania z liryką wokalną i muzyką fortepianową. W programie znalazły się utwory takich kompozytorów, jak Alma Mahler, Mieczysław Wajnberg, Alban Berg, Karol Szymanowski i Stanisław Moniuszko. Spotykamy się na os. Szkolnym 25 o godz. 19.00!

Więcej informacji na stronach internetowych „Karnetu”.

 

pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat