Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Nuty z Huty, czyli letnie plenerowe koncerty przed NCK

Zgodnie z tradycją, w tym roku również, przez dwa letnie miesiące, na plenerowej scenie ustawionej przed budynkiem Nowohuckiego Centrum Kultury, występować będą zespoły muzyczne! Tym razem, w związku z rocznicą 70-lecia Nowej Huty, do współpracy zaproszono artystów związanych z dzielnicą-jubilatką. W siedem niedziel lipca i sierpnia ze sceny popłyną melodie z różnych muzycznych krain. Na wszystkie występy wstęp wolny.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Tegoroczna edycja Sceny pod hasłem: NUTY Z HUTY to wyjątkowy sposób na świętowanie 70-lecia Nowej Huty! NCK zaprosiło do współpracy artystów związanych z dzielnicą tworząc przekrojowy program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Siedem koncertów, otoczenie pięknej zieleni, plac pełen foodtrucków i wakacyjne słodkie „niecnierobienie”... czego chcieć więcej?

Repertuar

7 lipca, godz. 18.00: BZYK I SZTAJEMKA

14 lipca, godz. 18.00: RYSZARD STYŁA i GUITAR BLUESBAND

28 lipca, godz. 18.00: PREIZOL BAND

4 sierpnia, godz. 18.00: ADAM GRZANKA i GOŚCIE

11 sierpnia, godz. 18.00: LIDIA JAZGAR Z ZESPOŁEM

18 sierpnia, godz. 18.00, scena plenerowa NCK: AGATA ŚLAZYK

25 sierpnia, godz. 18.00, scena plenerowa NCK: LESZEK WÓJTOWICZ

Liryczny koncert na scenie plenerowej – Leszek Wójtowicz z recitalem autorskim „Moja Litania”.

Leszek Wójtowicz – związany od lat z Piwnicą pod Baranami poeta, pieśniarz, gitarzysta i autor muzyki. Swój pierwszy recital autorski pt. "Niepewna pora" przedstawił krakowskiej publiczności w listopadzie 1980 r. Swoje recitale prezentował zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, czyli w Paryżu, Wiedniu, Kuwejcie, Dubaju, Abu Dhabi, Magnitogorsku, Nowym Jorku, Pittsburgu, Waszyngtonie i Baltimore. Uhonorowany licznymi odznaczeniami, m. in.: Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski,  Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, Medalem Niezłomnym w Słowie, Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego, Medalem „Dziękujemy za Wolność”.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat