Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ruszyła 18. edycja Letniej Szkoły Wyszehradzkiej

Wykłady, warsztaty i debaty, które koncentrują się na wydarzeniach z przeszłości i szukają odpowiedzi na problemy i wyzwania współczesnego świata – w Krakowie w Willi Decjusza już po raz 18. ruszyła Letnia Szkoła Wyszehradzka.

Fot. visegradsummerschool.org
visegradsummerschool.org

Uczestnikami zajęć są studenci i doktoranci, nauczyciele i dziennikarze z Grupy Wyszehradzkiej, krajów Europy Centralnej i Wschodniej, a także krajów Partnerstwa Wschodniego. W tym roku uczestnicy skupią się na przeszłości i przyszłości jako nierozdzielnego duetu pozwalającego rozumieć rzeczywistość. Cykl dwutygodniowych spotkań zainaugurowany został w poniedziałek, 1 lipca i podzielony na dwie części: pierwszy tydzień wypełnią wykłady i debaty, które będą prowadzone przez wybitnych specjalistów z różnych dziedzin z całej Europy, drugi tydzień będzie obejmował intensywne warsztaty z obszarów: media, biznes i dziedzictwo kulturowe.

Warto dodać, że realizowana od 2002 roku przez Stowarzyszenie Willa Decjusza w Krakowie Letnia Szkoła Wyszehradzka jest programem edukacyjnym adresowanym do młodych osób z krajów Grupy Wyszehradzkiej i Europy Wschodniej.

Więcej informacji o Letniej Szkole Wyszehradzkiej znaleźć można pod adresem: www.visegradsummerschool.org.

pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat