Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków otwarty na biznes

O budowie wizerunku Krakowa jako miasta innowacji i przedsiębiorczości rozmawiali radni podczas wspólnego posiedzenia Komisji Innowacji i Wykorzystania Funduszy Unijnych oraz Promocji i Turystyki.

Fot. telewizja.krakow.pl
telewizja.krakow.pl

Europejski Kongres Samorządów, Kongres Impact, Open Eyes Economy Summit, Krakowski Tydzień Startupów to tylko niektóre z wydarzeń organizowanych i współorganizowanych przez Kraków. Z roku na rok bierze w nich udział coraz więcej osób. I tak na przykład w Europejskim Kongresie Samorządów w 2019 roku wzięło udział 2000 uczestników. W Kongresie Impact w tym roku udział wzięło 6000 osób, a w Open Eyes Economy Summit w roku ubiegłym – 2500 osób.

Radny Łukasz Sęk, Przewodniczący Komisji pytał, czy są planowane w najbliższym czasie kampanie medialne związane z turystyką lub biznesem. Monika Chylaszek, Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej mówiła, że obecnie nie są prowadzone takie kampanie. – Natomiast wszystkie produkcje promujące Kraków są dostępne w Internecie, można z nich korzystać – mówiła Monika Chylaszek.

Radny Sęk pytał również, na jakie kierunki Kraków obecnie się otwiera. Katarzyna Wysocka, Dyrektor Wydziału ds. Przedsiębiorczości i Innowacji wymieniła rynki azjatyckie, Bliski Wschód, Europę i USA.
- W związku z brexitem planujemy też otwarcie na Anglię. Wiele firm angielskich, by nie stracić dostępu do rynku Unii Europejskiej będzie chciało przenieść swoje siedziby do krajów UE  - mówiła Katarzyna Wysocka.

Radnego Włodzimierza Pietrusa interesowało z kolei, czy przedsiębiorcy są zadowoleni z obsługi w urzędzie. – Z badań wynika, że prawie 90% przedsiębiorców jest zadowolonych z obsługi w Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy – odpowiadała Dyrektor Katarzyna Wysocka.

pokaż metkę
Autor: (MB)
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat