Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Inkubator absolwenta z niepełnosprawnością

Projekt „Student, absolwent, specjalista – zintegrowany program wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy” to nowa inicjatywa Fundacji Sustinae dzięki, której absolwent postawi pierwsze kroki ku samodzielności.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

– Realizowany przez nas projekt ma na celu wprowadzenie na rynek pracy 100 studentów i absolwentów krakowskich i warszawskich uczelni wyższych. – opisuje Monika Cyboran-Trzebińska, Prezes Zarządu Fundacji Sustinae. – Uczestnicy przejdą z nami drogę „od studenta do specjalisty”, korzystając z różnorodnych form wsparcia dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. Każda osoba będzie miała możliwość pogłębionej diagnozy swoich predyspozycji, wypracowania Indywidualnego Planu Działania z doradcą zawodowym, wsparcia asystenta rynku pracy w poszukiwaniu zatrudnienia, a także uczestnictwa w zajęciach warsztatowych przygotowujących do bezpośredniego kontaktu z pracodawcami.

Inkubator absolwenta

– Uczestnicy mają możliwość realizacji szkoleń np. specjalistycznych, branżowych, kursów językowych, płatnego czteromiesięcznego stażu w wybranej branży oraz uzyskaniu dodatku motywacyjnego w kwocie do 400 zł za miesiąc przez okres 12 miesięcy na cel pokrycia kosztów m.in zakwaterowania, dojazdu do pracodawcy, tłumacza języka migowego czy asystenta osoby niepełnosprawnej – tłumaczy Monika Cyboran-Trzebińska.

– Uczestnik po zakwalifikowaniu może swobodnie próbować swoich sił na rynku pracy, co nie wyklucza go z dostępu do wszystkich oferowanych form wsparcia. Stale monitorując sytuację jesteśmy wstanie odpowiednio zareagować np. skierować na szkolenie specjalistyczne w czasie trwania umowy o pracę lub stażu, tak aby finalnie uczestnik mógł utrzymać się w zatrudnieniu - zaznacza.

Kogo poszukujemy?

Fundacja Sustinae poszukuje gotowych do podjęcia pracy niepełnosprawnych studentów ostatniego roku studiów (I,II,III stopnia, podyplomowych) lub absolwentów uczelni wyższej, którzy otrzymali dyplom lub uzyskali absolutorium nie wcześniej niż pięć lat temu. W momencie kwalifikacji do programu kandydat nie może być osobą pracującą lub prowadzącą własną działalność gospodarczą.

Jak wziąć udział w projekcie?

Jeśli chcesz dołączyć do projektu zapraszamy do kontaktu z biurem Fundacji w Krakowie: absolwent_krakow@fundacjasustinae.org, tel. +48 883 340 209. Szczegółowe informacje o projekcie oraz regulamin projektu dostępne są na stronie internetowej fundacjasustinae.org. Projekt „Student, absolwent, specjalista – zintegrowany program wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy” otrzymał dofinasowanie ze środków PFRON, w ramach pilotażowego programu „Absolwent”.

niepełnosprawni, fundacja

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat