Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Długofalowa współpraca

Między innymi o tym, co można zmienić na lepsze w opiece zdrowotnej dla mieszkańców gmin ościennych dyskutowali radni z Komisji Zdrowia i Uzdrowiskowej.
 

Fot. tookapic.com
tookapic.com

O tym, jak wielu pacjentów z sąsiadujących z Krakowem gmin leczy się w krakowskich szpitalach na przykładzie Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego mówił jego Dyrektor Jerzy Friediger.  Szpital hospitalizował w ubiegłym roku 15 034 osoby z gmin ościennych (na 27 114 wszystkich hospitalizacji), w szpitalnych poradniach i przychodniach przyjętych zostało 49 414 osób spoza krakowskich gmin (na w sumie 85 465 udzielonych świadczeń). – To jest spory procent. Gdyby gminy ościenne, z których trafiają do nas pacjenci zechciały włączyć się w jakąkolwiek pomoc naszej placówce, to bylibyśmy bardzo wdzięczni – mówił Jerzy Friediger. W Szpitalu Miejskim Specjalistycznym im. Gabriela Narutowicza spoza Krakowa w 2018 r. hospitalizowanych było 12 867 osób, a w poradniach i przychodniach przyjęto 21 121 osób z powiatu krakowskiego i gmin ościennych. Jak podkreślali obecni na posiedzeniu Komisji: Wojciech Kruk – Przewodniczący Komisji Zdrowia Powiatu Krakowskiego, Grzegorz Marzec - radny z gminy Kocmyrzów-Luborzyca oraz Marzena Gadzik-Wójcik z Zielonek – trzeba zorganizować spotkanie ze Starostą Krakowskim oraz burmistrzami i wójtami gmin ościennych w celu długofalowej współpracy oraz dyskusji na temat środków, jakie gminy ościenne mogłyby przeznaczyć na opiekę zdrowotną.

Radni zapoznali się też z Raportem o Stanie Gminy 2018 w zakresie merytorycznego działania Komisji i pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały w sprawie udzielenia Prezydentowi Miasta Krakowa wotum zaufania.

pokaż metkę
Autor: (MB)
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat