Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Filtry poszukiwane

Radni z Komisji Ekologii i Ochrony Powietrza zapoznali się z informacją na temat wymiany filtrów w oczyszczaczach powietrza zakupionych dla krakowskich samorządowych żłobków, przedszkoli i szkół. Mówił o tym radny Łukasz Wantuch, jeden z pomysłodawców zakupu oczyszczaczy w krakowskich placówkach edukacyjnych.

Fot. Anna Duda / krakow.pl
Anna Duda / krakow.pl

Radny uważa, że kwota ponad 100 tys. zł zarezerwowana w tym roku w budżecie miasta na wymianę filtrów w oczyszczaczach jest za mała. Sugeruje, by dostawca filtrów został  wyłoniony w konkursie ofert. Ewa Całus, dyrektor Wydziału Edukacji odpowiadała, że filtry w zakupionych do placówek urządzeniach wystarczą na nadchodzący sezon grzewczy.

– Natomiast na rok 2020 zabezpieczymy odpowiednią kwotę w budżecie miasta. Ponieważ są różne modele oczyszczaczy, kupowane były w różnych okresach – także wymiana filtrów powinna nastąpić w różnym czasie. Dyrektorzy placówek, którzy stwierdzą konieczność wymiany i zakupu nowych filtrów powinni zgłosić się do Miejskiego Centrum Obsługi Oświaty. Zakup filtrów zostanie wprowadzony do planu finansowego placówki – mówiła Ewa Całus. Jeśli chodzi o placówki niesamorządowe, do których również zostały zakupione oczyszczacze powietrza – dotacja dla tych placówek została w tym roku zwiększona o 12 mln zł i obejmuje zakup filtrów.

Radni pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały w sprawie przyjęcia oraz ogłoszenie tekstu jednolitego uchwały nr CII/2657/18 Rady Miasta Krakowa z 23 maja 2018 r. w sprawie przyjęcia Programu termomodernizacji budynków jednorodzinnych dla Miasta Krakowa.

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat