Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Trwa Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych

W sobotę, 15 czerwca, rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych. Na placu Jana Nowaka Jeziorańskiego powstała wielka arena sportowa – z boiskami i trybunami, na której rozgrywane będą mecze w piłce nożnej plażowej, siatkówce plażowej i piłce ręcznej plażowej z udziałem przedstawicieli różnych państw. Festiwal potrwa do 30 czerwca. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych to impreza sportowa, dla której została stworzona arena sportowa o powierzchni ponad 1500 m2 z trzema boiskami i trybunami na 500 osób.

Przez trzy kolejne weekendy fani sportu będą mogli kibicować zawodnikom na trybunach oraz odpoczywać w specjalnie przygotowanej strefie relaksu. Oprócz siatkówki plażowej, piłki ręcznej plażowej rozgrywane będą także zawody w beach soccer’a mężczyzn. W tej właśnie dziedzinie odbędzie się mecz pokazowy pomiędzy reprezentacją Anglii i Bułgarii oraz nocny pojedynek aktualnych mistrzów świata – reprezentantów Brazylii – z reprezentantami Polski w siatkówce plażowej.

Atrakcji nie zabraknie również w pozostałe dni tygodnia. W ramach wydarzenia odbędzie się Młodzieżowy Festiwal Sportów Plażowych w kategoriach: piłka nożna dziewczynek i chłopców (w wieku 13–15 lat) oraz siatkówka dziewczynek i chłopców (również w wieku 13-15 lat). Rywalizację podejmą także uczelnie akademickie, rozgrywając między sobą mecz pokazowy.

Dla młodzieży szkolnej i akademickiej przewidziano treningi otwarte oraz zajęcia z pilatesu i jogi. Na podstawie rezerwacji, we wskazanych terminach, boiska będą też ogólnodostępne dla mieszkańców Krakowa.

Organizatorem mistrzostw jest Międzynarodowe Centrum Sportów Plażowych, a partnerami Miasto Kraków oraz Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Szczegółowy program imprezy znajduje się na stronie mfsp.pl.

 

 

pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat