Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Podniebny teatr po raz pierwszy w Krakowie

Ich niesamowite występy na żywo poruszają publiczność na całym świecie, pokazując jak wielka siła drzemie w połączeniu tańca, teatru oraz akrobacji. Słynna brytyjska grupa The Dream Engine przyjeżdża w najbliższą sobotę po raz pierwszy do Polski i do Krakowa, aby otworzyć uroczyście Kazimierz Summer Festival. Przez cały lipiec i sierpień na odnowionym placu przed Galerią Kazimierz odbędzie się wiele wydarzeń łączących kulturę, kulinaria oraz zdrowy tryb życia.

Fot. Jason Gairn / materiały prasowe

Nazwę The Dream Engine można przetłumaczyć jako silnik marzeń. Rzeczywiście ich spektakle wyglądają, jakby zostały przeniesione z najbardziej niesamowitych snów, a odbywają się wysoko ponad głowami zachwyconej widowni. Akrobaci unoszą się dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, które przypominają nierzadko pomysły z filmów science fiction. Wszystko to odbywa się przy dźwiękach muzyki, która sprawia, że spektakl nabiera wielowymiarowego charakteru.

Grupa The Dream Engine została założona w 1995 roku przez Steve’a Edgara i Tima Pettera. Od tej chwili akrobatów oglądały tysiące widzów w kilkudziesięciu krajach świata. Artyści prezentowali swoje niezwykłe umiejętności na tak wielkich wydarzeniach, jak Coex & Ansan Street Arts Festivals w Seulu, finał Pucharu Anglii w piłce nożnej na stadionie Wembley czy festiwal Lollapalooza w Berlinie, byli też zapraszani do udziału w występach słynnego teatru akrobatycznego Cirque du Soleil.

Występy odbędą się w najbliższą sobotę, 15 czerwca, o godz. 17.30, 19.30 oraz o 21.00 przed Galerią Kazimierz.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-06-12
Data aktualizacji: 2019-06-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź