Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Przez zabawę do bezpiecznych wakacji

Miasto Kraków zaprasza uczniów klas IV i V szkół podstawowych wraz z nauczycielami do udziału w wyjątkowej imprezie sportowej „Bezpieczne wakacje 2019”, która odbywa się 17 i 18 czerwca przy Kärcher Hali Cracovii na ul. Focha 40. Przystępna forma, łącząca zabawę z edukacją, pomoże uwrażliwić najmłodszych na zagadnienia związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Te nauki na pewno nie pójdą w las. Co więcej, uczestnicy otrzymają specjalne paszporty uprawniające do wyjazdu na bezpieczne wakacje!

Fot. telewizja.krakow.pl
telewizja.krakow.pl

Projekt ma przygotować uczniów do spędzenia bezpiecznych wakacji, a wszystko to w przyjaznej atmosferze, sprzyjającej budowaniu współpracy i otwartości na drugiego człowieka. Dzieci nauczą się przewidywać konsekwencje swoich działań i dostrzegać potencjalne zagrożenia. Zajęcia pomogą im też budować poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, rozwinąć umiejętność współpracy w grupie i pomagania sobie nawzajem.

W programie imprezy przewidziano m.in. charytatywny bieg Wawel School Run, konkurs plastyczny „Bezpieczni na wakacjach”, gry integracyjne i team buildingowe dla zespołów, turniej siatkówki ręcznikowej, mega piłkarzyki, puchar dla walecznych, zdrowy poczęstunek w strefie relaksu – obwarzanek, owoce, a do picia „Kranowianka”, przydatny kurs języka migowego.

 

Na koniec każdy z uczestników otrzyma „Paszport” uprawniający do wyjazdu na bezpieczne wakacje. Co w nim znajdzie? Praktyczne porady, jak i gdzie zgłosić zagrożenia oraz jakich zasad bezpieczeństwa przestrzegać w różnych sytuacjach – w mieście, w podróży, nad wodą, w lesie, ze zwierzętami czy wreszcie w sieci.

Zapraszamy, bo o bezpieczeństwa nigdy za wiele, zwłaszcza przed wakacjami – czasem przygód i eksperymentów. Dla wszystkich (także nauczycieli!) organizatorzy przewidzieli upominki.

Zgłoszenia udziału klasy może dokonać tylko jej opiekun poprzez formularz rejestracyjny dostępny na bezpiecznewakacje.krakow.pl.

Partnerami akcji są WAWEL SA, radio RMF FM i Fundacja Poland Business Run.

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat