Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dni Projektu Erasmus+ w Krakowie

„Muzyka narodowa krajów Europy jako perspektywa edukacyjna i zawodowa młodzieży muzycznej” – to tytuł Dni Projektu Erasmus+ realizowanego w Krakowie i Zakopanem między 12 a 17 czerwca. Projekt dotyczy promocji folkloru, a także wywodzącej się z niego polskiej, węgierskiej i bułgarskiej muzyki narodowej oraz związanych z nią działań edukacyjnych, doskonalących przygotowanie zawodowe przyszłych muzyków i zwiększających ich konkurencyjność na europejskim rynku pracy.

Fot. Magiczny Kraków
Magiczny Kraków

Dni Projektu Erasmus+ „Muzyka narodowa krajów Europy jako perspektywa edukacyjna i zawodowa młodzieży muzycznej” są zwieńczeniem dwuletniego projektu realizowanego w Szkole Muzycznej I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie. Oprócz krakowskiej szkoły, uczestniczą w nim uczniowie i nauczyciele ze szkół partnerskich: Specjalistycznego Ośrodka dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie, A Kobanyi Ifjusag Zenei Neveleseert Alapitvany z Budapesztu oraz NUMSI „Prof. Pancho Vladigerov” z Burgas.

W ramach czerwcowych Dni Projektu Erasmus+ zaplanowano:

  •  Koncert w ciemności, czyli integracyjny występ z młodzieżą niewidzącą, który odbędzie się 13 czerwca o godz. 18.00 w Sali Koncertowej SM I i II stopnia im. B. Rutkowskiego przy ul. Józefińskiej 10.
  • Koncert uczniów z partnerskich instytucji z Budapesztu, Burgas wspólnie z uczniami z Krakowa, który zaplanowano na 16 czerwca o godz. 18.00 w auli Akademii Muzycznej „Florianka” przy ul. Sereno Fenn'a 15.
  • Zamykający wydarzenie koncert galowy projektu Erasmus+ odbędzie 17 czerwca o godz. 18.30 w sali koncertowej Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha przy ul. Konopnickiej 26.

Ponadto przewidziano liczne działania edukacyjne, w tym warsztaty orkiestrowe, chóralne, jazzowe, pianistyczne i taneczne oraz muzyki etnicznej i jej profesjonalnego nagrywania.

Erasmus muzyka narodowa plakat

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat