Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowe projekty dla Podgórza

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie przygotowuje dwa nowe projekty dla prawobrzeżnej dzielnicy Krakowa. W starych halach magazynowych przy ul. Zabłocie utworzony będzie klaster innowacji społeczno-gospodarczych. Z kolei mieszkańcy Małego Płaszowa będą mieli klub kultury.

Fot. materiały prasowe / ZIM
materiały prasowe / ZIM

Ideą Klastra Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22 jest stworzenie przestrzeni zapewniającej techniczne i organizacyjne warunki do pracy, nauki czy spędzania wolnego czasu dla różnych grup i środowisk. Pod jednym dachem znajdą wspólne miejsce do działania start-upowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele grup twórczych czy przemysłu kreatywnego, a także aktywiści i działacze społeczni. Udział w funkcjonowaniu Klastra będzie miał też samorząd. Planuje się, że swoją siedzibę w nowej przestrzeni będą miały miejskie instytucje odpowiedzialne za wspieranie inicjatyw społecznych, dialog i współpracę z organizacjami społecznymi.

Projekt ma unijne dofinansowanie ze środków przewidzianych w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 na rewitalizację w ramach Osi 11 – Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 – Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.1 – Rewitalizacja głównych ośrodków miejskich w regionie.

Więcej o projekcie można znaleźć TUTAJ.

ZIM zabrał się też za przygotowanie nowego miejsca spotkań dla mieszkańców Podgórza. Chodzi o klub kultury, który powstanie w rejonie ul. Gumniska na Małym Płaszowie. Na parterze kameralnego budynku znajdą się sala wielofunkcyjna, sale komputerowe, pracownie, sala widowiskowa o powierzchni ok. 150 m kw., pomieszczenia biurowe, administracyjne oraz węzeł sanitarny, a także wózkownia. Na poddaszu budynek będzie posiadał pracownie edukacyjne – muzyczną i plastyczną – z zapleczem technicznym. Piwnica przeznaczona jest na pomieszczenia socjalne oraz techniczne. Budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dodatkowo, na terenie domu kultury jest przewidziane miejsce na tymczasowa scenę. W ramach zagospodarowania terenu powstaną miejsca postojowe dla samochodów i rowerów.

Szczegółowy informacje o tej inwestycji dostępne są TUTAJ.

Zarówno Klaster Zabłocie 20.22, jak i klub kultury w Małym Płaszowie są na etapie postępowań przetargowych. Szczegóły dostępne są w zakładce Zamówienia Publiczne na stronie zim.krakow.pl.

 

 

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat