Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ulewy bez większego wpływu na inwestycje ZIM

Padający od kilku dni deszcz utrudnia roboty, ale nie ma większego wpływu na tempo realizowanych prac na inwestycjach nadzorowanych przez Zarząd Inwestycji Miejskich. – Place budów są odpowiednio zabezpieczone na wypadek niekorzystnych zjawisk atmosferycznych – zapewniają przedstawiciele firm wykonawczych.

Fot. Tomasz Stankiewicz / krakow.pl
Tomasz Stankiewicz / krakow.pl

Sytuacja na placach budów inwestycji realizowanych przez ZIM jest pod stałym nadzorem pod kątem ewentualnych zagrożeń, które mógłby spowodować padający od kilku dni deszcz. Na razie aura nie ma większego wpływu na tempo prac.

Najbardziej narażona na ulewy jest przebudowa schroniska dla zwierząt przy ul. Rybnej. A to ze względu na to, że trwają tam obecnie prace fundamentowe. W części z wykopu stoi woda, więc tu z kontynuacją prac trzeba będzie poczekać. Wykonawca realizuje jednak roboty w części niezagrożonej ulewami.

W przypadku pozostałych inwestycji ZIM sytuacja jest lepsza z uwagi na to, że są to projekty bardziej zaawansowane. W przypadku osiedli Przyzby-Zalesie, Wańkowicza, remizy OSP Kościelniki, czy III hali archiwum UMK realizowane budynki są praktycznie zadaszone. Z kolei w przypadku kompleksu edukacyjnego przy ul. Meiera wykonawca przygotowuje się do ułożenia dachu. Więc ryzyko zalania tych budynków jest minimalne.

Przedstawiciele firm wykonawczych zgodnie zapewniają, że place budów są odpowiednio zabezpieczone na wypadek niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-05-23
Data aktualizacji: 2019-05-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat