Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ogólnopolski Dzień Marzeń w Krakowie

W najbliższą sobotę, 18 maja odbędzie się impreza z okazji Ogólnopolskiego Dnia Marzeń.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

W godzinach 11.00–15.00 w siedzibie Fundacji Mam Marzenie przy ul. Św. Krzyża 7 na gości czekać będzie wiele atrakcji: wolontariusze fundacji przygotowują gry i zabawy dla dzieci z licznymi nagrodami. Na stoisku obok siedziby będzie można napić się kawy czy zjeść ciasto, a przede wszystkim odebrać darmowe zaproszenia na bezpłatne konsultacje pediatryczne i badania przesiewowe dla dzieci do Centrum Medycznego SCANMED – otrzymane od Fundacji Scanmed. Wolontariusze jak co roku przeprowadzą także akcję edukacyjno-informacyjną profilaktyki zdrowotnej, jak i będą informować o działaniach Fundacji.

Ogólnopolski Dzień Marzeń świętować będzie można także w godzinach 12.00-14.00 w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu. Na początku spotkania towarzyszyć nam będą bajkowe postacie, które wręczą prezenty przybyłym dzieciom ze szpitala. Spotkanie zakończy się koncertem Arka Kłusowskiego.  

Warto przy tej okazji wspomnieć, że historia Ogólnopolskiego Dnia Marzeń rozpoczęła się od niezwykłego spotkania z krakowskim marzycielem – Krystianem. Organizatorzy wybrali się na wizytę do Krystiana, aby poznać jego największe marzenie. Ku zdziwieniu wszystkich wolontariuszy, marzenie chłopca było wyjątkowe. Krystian bowiem zamarzył o przebadaniu jego kolegów i koleżanek pod kątem wykrywania nowotworów, „aby nikt nie musiał cierpieć tak jak ja”.

Swoim marzeniem Krystian zapoczątkował coroczną akcję Ogólnopolski Dzień Marzeń. Celem tego dnia oprócz uświadamiania wszystkim jak ważne są marzenia, jest jeszcze mówienie o tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. Jest to akcja adresowana do dzieci i rodziców, ale także lekarzy i pielęgniarek, gdyż niestety czasem spotykamy się z marzycielami, którzy jeśli zostaliby wcześniej poprawnie zdiagnozowani, choroba potoczyłaby się zupełnie inaczej. Chcemy więc mówić o tym, że należy badać się profilaktycznie, warto obserwować dzieci i nie bagatelizować żadnych objawów.

Obecnie Ogólnopolski Dzień Marzeń jest już cykliczną, jednodniową akcją odbywająca się każdego roku.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat