Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rowery miejskie Wavelo przed Galerią Krakowską

Na mapie Krakowa pojawił się nowy punkt rowerów miejskich Wavelo. Na bicykle będziemy mogli wsiąść nieopodal Dworca Głównego PKP – przy Galerii Krakowskiej.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Z rowerów Wavelo w Krakowie korzystamy od niemal trzech lat. Dziś Wavelo, mające status oficjalnych rowerów miejskich, udostępnia mieszkańcom i turystom niemal 170 stacji, nie tylko w centrum miasta, ale też w dzielnicach położonych na obrzeżach, np. na Bronowicach Małych, Prądniku Białym czy na osiedlu Złotego Wieku. Pomysł spodobał się na tyle, że na rowerach miejskich przemierzanych jest niemal 300 000 km miesięcznie, a kolejnych stacji przybywa. Otwarty właśnie punkt Wavelo dostępny jest od strony głównego wejścia do Galerii Krakowskiej.

Wavelo to najnowocześniejszy system rowerów miejskich w Europie. Jednoślady posiadają innowacyjne rozwiązania, takie jak wał Kardana, lokalizowanie GPS, panel solarny i dynamo zasilające komputer umieszczony na bagażniku. Krakowskie rowery miejskie utrzymywane są w ruchu przez BikeU, operatora innych innowacyjnych bezobsługowych wypożyczalni miejskich w Polsce. BikeU to druga co do wielkości prowadzonych projektów spółka na polskim rynku, będąca dostawcą i operatorem rowerów publicznych. Jej dorobek to duże projekty w pięciu polskich miastach (Szczecin, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, a teraz Kraków i Jastrzębie-Zdrój). Od dwóch lat polski operator jest częścią francuskiej grupy Egis, która jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-05-15
Data aktualizacji: 2019-05-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat