Odwiedź Kraków rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wiosenne Forum Turystyki za nami

Tym razem miejscem spotkania branży turystycznej podczas wiosennego Forum Turystyki zostało opactwo benedyktynów w Tyńcu. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo. Działalność benedyktynów stanowi bowiem przykład, jak mądrze można stworzyć ofertę, która nie ingeruje w codzienne życie mnichów, a która jednocześnie odpowiada potrzebom współczesnego turysty.

Fot. Jan Graczyński
Jan Graczyński

Spotkanie dedykowane zostało zagadnieniom związanym z aktualnymi wyzwaniami turystyki w Krakowie. Stąd obecność gremiów mających istotny wpływ na  gospodarkę turystyczną naszego miasta, w tym przedstawicieli firm turystycznych, instytucji kultury, atrakcji turystycznych, wydziałów Urzędu Miasta Krakowa, służb miejskich i policji.

Istotnym motywem promocji turystycznej w bieżącym roku są działania skoncentrowane wokół tytułu Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej roku 2019. Najbliższym przedsięwzięciem, na które już dziś zapraszamy krakowian i turystów jest organizowane w sobotę, 18 maja, na Małym Rynku Święto Obwarzanka.

 

W ubiegłym roku Kraków odwiedziło ponad 13 milionów osób. Celem starań instytucji miejskich jest zapewnienie właściwych warunków pobytu gości przy jednoczesnym komforcie mieszkańców. Jednym z kierunków tych działań jest skuteczny przekaz informacji dotyczących bezpieczeństwa i właściwych zasad  zachowania w przestrzeni publicznej.  Wydział ds. Turystyki UMK przygotował ulotki informacyjne „Czuj się bezpiecznie w Krakowie” oraz „Respect Krakow”, które będą dystrybuowane m. in. w obiektach gastronomicznych i noclegowych na terenie Krakowa.

W programie forum przewidziano dyskusję na temat uwarunkowań usług turystycznych w kontekście regulacji parku kulturowego Stare Miasto. Jako ostatni, tym niemniej bardzo istotny punkt programu zaplanowano warsztat strategiczny. Zadaniem, jakie postawiono przed uczestnikami, był opis profilu odwiedzających Kraków, selekcja priorytetowych rynków zagranicznych i przyporządkowanie do nich elementów oferty Krakowa. Wzajemna wymiana wiedzy i wspólne ustalenia są ważnym elementem przygotowywania polityki turystyki zrównoważonej Krakowa.

Kolejne forum turystyki odbędzie się w grudniu br. Organizatorem spotkań jest Wydział ds. Turystyki UMK.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat