Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Trwa budowa szkoły i przedszkola na os. Gotyk

Na osiedlu Gotyk trwa budowa kompleksu szkolno-przedszkolnego. Prace przebiegają bez problemów – już niebawem rozpocznie się montaż dachu. W placówce przy ul. Meiera będzie miejsce dla 500 dzieci: 100 przedszkolaków i 400 uczniów szkoły podstawowej. Za realizację zadania odpowiedzialny jest Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich
Zarząd Inwestycji Miejskich

W ciągu ośmiu miesięcy od rozpoczęcia inwestycji wykonawca – PB Dombud SA z Katowic – zrealizował prace fundamentowe, a także ściany zewnętrzne i wewnętrzne. Obecnie przygotowuje strop nad ostatnią kondygnacją, a w czerwcu ma się rozpocząć montaż zadaszenia. Prowadzone są też prace związane z rozprowadzaniem instalacji.

Zespół szkolno-przedszkolny na osiedlu Gotyk będzie nowoczesną, w pełni wyposażoną placówką edukacyjną dla przedszkolaków i uczniów nauczania podstawowego. Budynek będzie się składał z czterech kondygnacji, w tym jednej podziemnej.

Do dyspozycji maluchów będzie w sumie pięć sal zajęć, w tym sala do zajęć ruchowych - wszystkie wyposażone w osobne węzły sanitarne. Przewidziano także jadalnię.

 

Z kolei uczniowie podstawówki będą mieli do dyspozycji 16 sal dydaktycznych, w tym pracownie tematyczne: biologiczną, chemiczną, fizyczną, plastyczną, komputerową. Będzie biblioteka szkolna, świetlica, jadalnia i aula. Nie zabraknie sal gimnastycznych: większa do gier zespołowych z elektroniczną tablicą wyników i mniejsza do ćwiczeń gimnastycznych. Dla uczniów szkoły podstawowej do dyspozycji będzie boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią, o wymiarach 20 x 30 m. Przedszkolaki będą mogły korzystać z placu zabaw z miniamfiteatrem. W placówce przewidziano też zespół kuchenny do przygotowywania świeżych posiłków. Warto wiedzieć, że na dachu kompleksu edukacyjnego zostanie zamontowany zespół paneli fotowoltaicznych, dzięki czemu mniejsze będą rachunki za prąd.

Wartość kontraktu to 29,5 mln zł. Zgodnie z umową z wykonawcą, realizacja inwestycji ma się zakończyć do 2021 roku. Jest jednak szansa, że placówka zostanie udostępniona już w przyszłym roku.

 

ADRES: ul. Księdza Meiera, Kraków
pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-05-10
Data aktualizacji: 2019-05-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat