Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Udany plan na kulturalny czwartek

Mimo deszczowej aury, w Krakowie nie można narzekać na brak interesujących wydarzeń kulturalnych. Co mamy w planach na dziś? Zapraszamy do zapoznania się z kulturalnym kalendarium!

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Przedpołudnie zaczniemy od adaptacji „Balladyny” na scenie Groteski przy ul. Skarbowej 2. W oryginalnej, interpretacji "Balladyny" Słowackiego, dwupoziomowość świata przedstawionego utworu (świat elfów i świat ludzi) została przełożona na świat aktorów i świat lalek. Relacje pomiędzy podmiotem-animatotem i przedmiotem-lalką odnoszą się do sfery ducha i materii opowieści Słowackiego. Na scenie pojawią się Aldona Jankowska (gościnnie), Włodzimierz Jasiński oraz Franciszek Muła.

Dzisiejsze Perkusyjne matinée wypełni muzyka peruwiańska. Jest ona wciąż dla polskich melomanów sporą egzotyką. Przybliżyć ją powinien więc występ Moisésa Siury Terry’ego, któremu towarzyszyć będą studenci klasy perkusji Akademii Muzycznej w Krakowie. Występ rozpocznie się o godz. 11.00. w Akademii Muzycznej, przy ul. św. Tomasza 43.

Mamy nadzieję, że dzisiejsza aura nie zniechęci do wzięcia udziału w kolejne odsłonie cyklu Spacery, nie tylko historyczne. Tytuł dzisiejszego spaceru brzmi: „Kopiec Krakusa – nieodkryta tajemnica”. Inspiruje i jest trwałym elementem naszego krakowskiego dziedzictwa, klimatu i kultury. Spacer poprowadzi Piotr Filipowski. Spotykamy się o godz. 13.00 w Krakowskim Forum Kultury przy ul. Mikołajskiej 2.

Jeśli mamy pierwszą połowę maja to czas wejść w juwenaliowy karnawał. Dziś swój finał mają Juwenalia Uniwersytetu Ekonomicznego. Nie zabraknie dobrej muzyki – w klubie Kwadrat odbędzie się przegląd kapel rockowych z gościnnym udziałem zespołu Myslovitz oraz wybory najmilszych studentów obu płci zakończone występem duetu Rasmentalism.

Więcej informacji na stronach internetowych „Karnetu”.

 

 

pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat