Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rusza galeria sztuki w „Żeromskim”

„Sztuka. Na zdrowie” – to tytuł wystawy malarstwa i grafiki, która zagości w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Na co dzień prace Jana Bosaka będą mogli oglądać pacjenci, ich rodziny oraz personel.

Fot. materiały prasowe

Po co chorym sztuka i jak obrazy zaczynają żyć na nowo w szpitalnej przestrzeni? Wystawa będzie okazją do znalezienia odpowiedzi na te pytania. Wernisaż odbędzie się 8 maja o godz. 17.30, na os. Na Skarpie 66 (parter, patio). Wstęp wolny.

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace Jana Bosaka – absolwenta Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, a w latach 2003-2016 wykładowcy w pracowni malarstwa i rysunku na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Obecnie artysta jest pracownikiem Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego na Politechnice Krakowskiej oraz prowadzi Otwartą Pracownię Graficzną w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Zajmuje się malarstwem, grafiką i rysunkiem i grafiką warsztatową.

plakat

pokaż metkę
Autor: JOANNA KORTA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-05-06
Data aktualizacji: 2019-05-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź