Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kulturalny poniedziałek w Krakowie

Poniedziałek w Krakowie z pewnością nie będzie nudny. Warto zajrzeć do Nowej Huty, na Powiśle i do Krakowskiego Forum Kultury. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Niepostrzeżenie Nowohucka Wiosna Muzyczna doczekała się aż 24. edycji! Wiosnę rozpoczniemy z muzyką Pop-Fiction. To solowy projekt pianisty Michała Wierby, w którym miksuje on pop, rock, elektronikę oraz akustyczne i preparowane brzmienie fortepianu. Spotykamy się w kinie Sfinks (os. Górali 5), zaś szczegółowy program wydarzenia znajdziemy pod adresem: www.okn.edu.pl.

Każdy wie, że jeśli tylko pogoda dopisuje, dobra lektura w naturze to idealne połączenie. Stąd wziął się pomysł akcji pn. „Bukiniści nad Wisłą”! Zainspirowane tradycją bukinistów nad Sekwaną, Stowarzyszenie Pełna Kultura wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym rozpoczyna stacjonarny kiermasz bukinistów na dachu pawilonu Powiśle 11 u stóp Wawelu. Wydarzenie potrwa do 30 września. Koniecznie tam zajrzyjcie!

W Kinie Pod Baranami rozpoczyna się dziś jubileuszowa edycja LGBT Film Festival – największego w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenia kulturalnego, prezentującego kinematografię z szeroko pojętego tematu, jakim jest LGBT, czyli życie osób nieheteronormatywnych. W trakcie przeglądu zobaczymy osiem filmów pełnometrażowych, zarówno fabularnych jak dokumentalnych, oraz zestaw produkcji krótkometrażowych. Szczegółowy program przeglądu znajdziemy na stronie kinopodbaranami.pl.

Krakowskie Forum Kultury zaprasza na wystawę fotografii przedstawiających Zbigniewa Wodeckiego, organizowaną w ramach projektu Muzyczne horyzonty – cykl wydarzeń poświęconych Zbigniewowi Wodeckiemu. Wernisaż wystawy rozpocznie się o godzinie 18.00 w Sali z Widokiem Krakowskiego Forum Kultury. Uświetni go występ Lidii Jazgar. Wystawę można oglądać do końca maja w dni powszednie w godzinach 10.00 – 19.00.

Miłośnicy tanga argentyńskiego z pewnością już wiedzą, że dziś wieczorem w w teatrze im. Juliusza Słowackiego wystąpi Grupa Bandonegro (skrzypce, fortepian, bandoneon i kontrabas) wraz z urugwajskim śpiewakiem Andres Martorel. Muzycy zagrają tanga argentyńskie od tych znanych laikom po najbardziej lubiane przez tancerzy tanga na całym świecie. Początek o godz. 19.00.

Więcej informacji na stronach internetowych „Karnetu”.

 

pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat