Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Udany plan na kulturalny czwartek

Kto nie miał okazji wyruszyć za miasto na majówkę, z pewnością może polegać na krakowskim kalendarium kulturalnym. Co ciekawego dzieje się dziś w Krakowie? Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Fot. Piotr Kubic/Teatr Bagatela
Piotr Kubic/Teatr Bagatela

W Piwnicy Pod Baranami będzie dziś koncertowo! Przed nami „Rysy na życiorysie”, czyli recital Kamili Klimczak. W programie wieczoru usłyszymy kompozycje m.in. Jerzego Wasowskiego, Zygmunta Koniecznego, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Zaryckiego, do tekstów Wisławy Szymborskiej, Ewy Lipskiej, Witolda Turdzy, Wojciecha Młynarskiego i Jeremiego Przybory. Kamili Klimczak akompaniować będą Agata Półtorak, Michał Półtorak, Grzegorz Bąk oraz Dawid Rudnicki. Początek o godz. 18.00.

„Kłamstwo... o miłości”, czyli kolejna farsa na deskach teatru Bagatela oparta o tekst Floriana Zellera, powinna rozbawić nawet opornych widzów. Sztuka w reżyserii Henryka Jacka Schoena przynosi miłosne perypetie, ciekawi bohaterowie i inteligentne połączenie humoru i refleksji, czyli nieustającą dobrą receptę na udaną komedię! Spektakl zobaczymy na scenie przy ul. Karmelickiej 6. Rozpocznie się on o godz. 19.15.

Kto ma ochotę zobaczyć teatr od kuchni i to nocą? „Zagubieni w teatrze”, czyli nocne zwiedzanie Teatru im. Juliusza Słowackiego będzie okazją do posłuchania fascynujących opowieści związanych z gmachem przy placu Świętego Ducha. Zobaczymy tajemnicze pomieszczenia do których widz na co dzień nie ma dostępu i spotkamy zjawy z dawnych czasów. Kto chętny, powinien o godz. 21.30 pojawić się przed teatrem przy pl. Świętego Ducha 1.

pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat