Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowska Olimpiada Młodzieży – kalendarium najbliższych zawodów

W ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży 24 i 25 kwietnia odbędą się kolejne zawody. W hali Com Com Zone przy ul. Ptaszyckiego 6 krakowscy uczniowie zmierzą się w turniejach minipiłki ręcznej, a w obiektach krakowskiej AWF w konkurencji indywidualnych biegów przełajowych.

Fot. pixabay.com

Dzisiaj odbywają się „Igrzyska dzieci w minipiłce ręcznej dziewcząt”. W rozgrywkach finałowych udział wezmą cztery drużyny z klas I–IV, reprezentujących cztery krakowskie szkoły podstawowe. Tego samego dnia odbędzie się także turniej finałowy minipiłki ręcznej dziewcząt i chłopców, w którym udział wezmą cztery drużyny dziewcząt i cztery drużyny chłopców. Rywalizacja w zawodach oparta jest na systemie „play-off” (przegrywający odpada). Wszyscy uczestnicy turnieju finałowego otrzymają pamiątkowe dyplomy, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc dodatkowo medale i puchary.

W czwartek, 25 kwietnia, obiekty Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, przy al. Jana Pawła II 78, będą areną zmagań igrzysk dzieci i młodzieży szkolnej oraz licealiady w indywidualnych biegach przełajowych. W zawodach nie ma dolnego limitu wieku. Roczniki 2006 r. i młodsi wystartują w igrzyskach dzieci,  roczniki 2003–2005 w igrzyskach młodzieży szkolnej, a roczniki 1999–2002 – w licealiadzie. Łącznie na starcie pojawi się blisko 800 uczestniczek i uczestników. W każdej kategorii wiekowej zawodnicy będą mogli wystartować na dystansie tysiąca i tysiąca pięciuset metrów. Dla najlepszej szóstki każdego biegu przewidziane są dyplomy pamiątkowe, a dla pierwszej trójki dyplomy i medale.

Krakowska Olimpiada Młodzieży to miejski program sportowy, który wzoruje się na igrzyskach olimpijskich. Celem programu jest rozbudzenie u młodzieży ducha rywalizacji sportowej opartej na całorocznym współzawodnictwie międzyszkolnym. Rywalizacja odbywa się na różnych poziomach wiekowych i jest organizowana w konkurencjach indywidualnych, zespołowych oraz minigrach.

Projekt jest finansowany przez Gminę Miejską Kraków, a organizatorem zawodów jest Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków-Wschód.

 

 

 

 

pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-04-24
Data aktualizacji: 2019-04-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź