Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowska Olimpiada Młodzieży – kalendarium najbliższych zawodów

Od poniedziałku, 15 kwietnia,  do środy, 17 kwietnia, odbywają się kolejne zawody w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. W hali Com-Com Zone przy ul. Ptaszyckiego 6 krakowscy uczniowie zmierzą się w turniejach minisiatkówki oraz minipiłki ręcznej.

Fot. pixabay.com

W poniedziałek, 15 kwietnia, hala Com-Com Zone będzie areną zmagań w turnieju Igrzysk Dzieci w minisiatkówce dziewcząt i chłopców. W turnieju półfinałowym udział weźmie około stu dwudziestu uczestników - uczniów z klas I – IV reprezentujących cztery krakowskie szkoły podstawowe. Rywalizacja toczyć się będzie w trzech grupach czterozespołowych systemem rozgrywek „każdy z każdym”. Do finału rozgrywek awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. W finałach, które odbędą się we wtorek, 16 kwietnia udział weźmie blisko osiemdziesiąt zawodniczek i zawodników. Rywalizacja toczyć się będzie systemem rozgrywek „play – off” (przegrywający odpada). Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc dodatkowo medale i puchary.

We wtorek i środę, 16-17 kwietnia, przy ul. Ptaszyckiego będzie się odbywał turniej Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minipiłce ręcznej chłopców. W rozgrywkach półfinałowych każdego dnia udział weźmie pięć drużyn. Łącznie rywalizować będzie około stu czterdziestu zawodników, uczniów z klas I - IV reprezentujących dziesięć krakowskich szkół podstawowych. Zawody toczyć się będą w grupie systemem „każdy z każdym”. Do półfinałów awansują dwie najlepsze drużyny. W rozgrywkach finałowych w środę, 17 kwietnia weźmie udział blisko sześćdziesięciu uczestników reprezentujących cztery krakowskie podstawówki. Rywalizacja toczyć się będzie systemem rozgrywek „play – off” (przegrywający odpada). Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc dodatkowo medale i puchary.

Krakowska Olimpiada Młodzieży to miejski program sportowy, który wzoruje się na igrzyskach olimpijskich. Celem programu jest rozbudzenie u młodzieży ducha rywalizacji sportowej opartej na całorocznym współzawodnictwie międzyszkolnym. Rywalizacja odbywa się na różnych poziomach wiekowych i jest organizowana w konkurencjach indywidualnych, zespołowych oraz minigrach.

Projekt jest finansowany przez Gminę Miejską Kraków, a organizatorem zawodów jest Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków „Wschód”.

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków „Wschód” jest jednostką oświatową Miasta Kraków i jest finansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-04-15
Data aktualizacji: 2019-04-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź