Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

FIO Małopolska Lokalnie Północ – rusza kolejna edycja konkursu

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych poszukuje najlepszych pomysłów na innowacyjne projekty społeczne oraz na przemyślane projekty rozwojowe dla organizacji. W zamian oferuje dofinansowanie i wiedzę w ramach konkursu FIO Małopolska Lokalnie - Północ. Swoje pomysły należy przesyłać do wtorku, 30 kwietnia.

Fot. bis-krakow.pl
bis-krakow.pl

Swoje pomysły można przesyłać na:

  • projekt społeczny - realizujący innowacyjny pomysł na rzecz dobra wspólnego w społeczności lokalnej. Jest to konkurs dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych lub grup samopomocowych. Dofinansowanie projektów wynosi do 3 000 złotych na każdy projekt.
  • projekt rozwojowy - umożliwiający rozwój organizacji. Konkurs skierowany jest do młodych organizacji pozarządowych. Dofinansowanie projektów wynosi do 5 000 złotych na każdy projekt.

W konkursach mogą wziąć udział:

  • grupy nieformalne - nie mniej niż 3 osoby pełnoletnie;
  • grupy samopomocowe - grupy nieformalne, których działania skierowane są na pokonywanie problemów i zmianę warunków;
  • młode organizacje pozarządowe - wpisane do KRS nie wcześniej niż 30 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

W tej edycji konkursu FIO Małopolska Lokalnie - Północ ważny jest ciekawy pomysł i edukacja, dlatego wnioskodawcy będą mogli liczyć na wsparcie edukacyjne zarówno na etapie aplikowania w konkursie (szkolenia z pisania wniosków, doradztwo, konsultacje wniosków) jak i na etapie realizacji zadań (doradztwo, spotkania wdrożeniowe, spotkania sieciujące). Będziemy koncentrować się na innowacyjnych projektach na rzecz dobra wspólnego w społecznościach lokalnych oraz na przemyślanych projektach rozwojowych dla organizacji.

Do wtorku, 30 kwietnia trwa pierwszy etap konkursów. W tym czasie wnioskodawcy wypełniają wniosek w którym opisują swój projekt i składają go w generatorze. Następnie, wszyscy wnioskodawcy, którzy przejdą ocenę formalną, zostaną zaproszeni na rozmowę z komisją konkursową. Spotkanie wnioskodawców z komisją konkursową będzie miało na celu uzupełnienie złożonych wniosków o informacje pozwalające operatorom na lepsze poznanie uczestników konkursów i ich pomysłów.

Wyłonieni w ten sposób zwycięzcy zostaną otoczeni pomocą opiekuna projektu i wsparciem animacyjnym. Będą mogli skorzystać z edukacyjnych spotkań sieciujących, na których oprócz wymiany doświadczeń, zdobędą wiedzę z dziedzin związanych z pracą społeczną. Świetną okazją do promocji ich działań społecznych będzie udział w konkursie internetowym na najciekawszą inicjatywę pt.: „Mamy FIO-ła na Małopolskę” oraz obecność na uroczystej gali podsumowującej projekt.  

Dzięki takiej wspólnej pracy zwycięzcy konkursów otrzymają nie tylko dofinansowanie, ale też zdobędą umiejętności, które pozwolą im skutecznie ubiegać się o kolejne środki i dobrze zrealizować następne projekty.

Więcej informacji można znaleźć na www.malopolskalokalnie.pl/polnoc

Osoby zainteresowane mogą zgłosić chęć udziału w spotkaniu telefonicznie pod nr tel. 790 346 928 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: dorota.kobylec@bis-krakow.pl

Regulamin konkursu [pdf]

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat