Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowska Olimpiada Młodzieży – kalendarium najbliższych zawodów

Już 2, 3 i 4 kwietnia odbędą się kolejne zawody w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. W hali Com Com Zone przy ul. Ptaszyckiego 6 krakowscy uczniowie zmierzą się w turniejach minipiłki ręcznej oraz siatkówki.

Fot. pixabay.com

We wtorek, 2 kwietnia hala Com Com Zone będzie areną zmagań eliminacyjnych turnieju Igrzysk Dzieci w minipiłce ręcznej dziewcząt. W drugiej serii rozgrywek weźmie udział blisko 100 uczennic z klas I-IV, reprezentujących siedem szkół podstawowych. Rywalizacja toczyć się będzie w grupach trzy- i czterozespołowych systemem „każdy z każdym”. Do dalszego etapu rozgrywek awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

W środę, 3 kwietnia przy ul. Ptaszyckiego odbędzie się turniej finałowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce. W rozgrywkach udział wezmą cztery drużyny dziewcząt i cztery drużyny chłopców. Łącznie rywalizować będzie około 90 zawodniczek i zawodników, reprezentujących osiem krakowskich szkół podstawowych. Każdy uczestnik imprezy otrzyma pamiątkowy dyplom, a dla finalistów przewidziane są pamiątkowe puchary i medale.

Natomiast w czwartek, 4 kwietnia w ramach Igrzysk Dzieci odbędą się eliminacje minipiłki ręcznej chłopców. W rozgrywkach eliminacyjnych udział weźmie blisko stu uczniów z klas I-IV, reprezentujących siedem krakowskich szkół podstawowych. Rywalizacja toczyć się będzie w dwóch grupach trzy- i czterozespołowych systemem „każdy z każdym”. Do dalszego etapu rozgrywek awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

Krakowska Olimpiada Młodzieży to miejski program sportowy, który wzoruje się na igrzyskach olimpijskich. Celem programu jest rozbudzenie u młodzieży ducha rywalizacji sportowej opartej na całorocznym współzawodnictwie międzyszkolnym. Rywalizacja odbywa się na różnych poziomach wiekowych i jest organizowana w konkurencjach indywidualnych, zespołowych oraz minigrach.

Projekt jest finansowany przez Gminę Miejską Kraków, a organizatorem zawodów jest Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków-Wschód.

pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-03-28
Data aktualizacji: 2019-03-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź