Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków z tytułem „Świetlnej stolicy Małopolski”

W plebiscycie „Świeć się z Energą” organizowanym przez Grupę Energa, Kraków otrzymał tytuł „Świetlnej stolicy Małopolski” i w ogólnopolskiej klasyfikacji zajął XIII miejsce. Wyróżnienie tym cenniejsze, że o przyznaniu tego tytułu decydowali krakowianie, a także goście odwiedzający nasze miasto. Plebiscyt jest nie tylko okazją do pochwalenia się pięknymi iluminacjami, ale także czasem, w którym lokalne społeczności angażują się w pomoc osobom potrzebującym. Oprócz tytułu Kraków otrzymał nagrody w postaci energooszczędnego sprzętu AGD o wartości 10 tysięcy złotych, który trafi do potrzebujących mieszkańców miasta będących pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także do Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Krakowskiej 55.

Fot. Wiesław Majka / krakow.pl
Wiesław Majka / krakow.pl

Mieszkania rodzin, które otrzymają sprzęt (lodówki, pralki, małe AGD) wyremontowali uczniowie pod opieką nauczycieli z Zespołu Szkół Budowlanych Nr 1 oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w Krakowie ul. Wesele 41 w ramach realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie projektu „Trzy Kolory”.

Za świąteczną dekorację odpowiada Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Tegoroczna nawiązywała do historii i kultury miasta. Nowością był napis świetlny KRAKÓW w świątecznej oprawie. Iluminacja została doceniona również w innym rankingu.

Plebiscyt „Świeć się z Energą” organizowany był po raz dziesiąty. Podstawowym celem konkursu jest niesienie pomocy potrzebującym i aktywizowanie społeczności lokalnych, zachęcanie Polaków do prezentowania swojego patriotyzmu - przywiązania do miasta i regionu.

Konkurs składa się z dwóch części: plebiscytu miast oraz konkursu fotograficznego. W sumie w plebiscycie wzięło udział 159 miast, a na konkurs fotograficzny przysłano ponad 1000 zdjęć. Wyboru najlepszych prac dokonało jury pod przewodnictwem Lidii Popiel.

Zdobywca grand prix Konkursu Fotograficznego wygrał weekend dla 2 osób w Gdańsku, zaś każdy z 5 autorów najlepszych prac w kategoriach tematycznych został nagrodzony aparatem fotograficznym i bonem do sklepu internetowego sklep.energa.pl. Bony otrzymają też laureaci 20 wyróżnień.

Nagrody dla każdego miasta, które znalazło się pośród 16 laureatów to energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10.000 zł. W skład każdego zestawu wchodzi: kuchenka – 1 szt., zmywarka – 1 szt., chłodziarko-zamrażarka -2 szt., pralka – 2 szt., mikrofalówka – 2 szt., blender – 2 szt., parowar – 2 szt., sokowirówka – 1 szt., czajnik – 2 szt.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat