Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

W weekend dołącz do zdobywców Odznaki Przyjaciela Krakowa

Koło Grodzkie PTTK tradycyjnie zaprasza na kolejne spacery po Krakowie, w ramach 47. edycji akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Aby wziąć udział w wybranej trasie, wystarczy zgłosić się na miejsce zbiórki wskazane w programie. Udział w spacerach jest bezpłatny.

Fot. Magiczny Kraków
Magiczny Kraków

W niedzielę, 17 marca odbędzie się z kolei spacer dla odznaki brązowej pt. „Krakowskie Planty – część północna”. Podczas spaceru dowiemy się między innymi, skąd pochodzi nazwa „Planty”, jak były one rozbudowywane, modernizowane, sadzono nowe rośliny i jak z czasem zaczęto na nich stawiać pomniki, ku pamięci ważnych postaci. Przyjrzymy się też przełomowi wieków XIX i XX, kiedy na Plantach rozkwitło życie towarzyskie Krakowa. Punkt zbiórki to Spotkanie o Dom Turysty PTTK – Hotel Wyspiański, przy ul. Westerplatte 15/16. Spotykamy się o godz. 9.00.

Również w niedzielę odbędzie się odczyt dla odznaki z Pawim Piórem. Będzie to wykład prof. dr hab. Andrzeja Chwalby – „Kraków w czasach PRL-u”. Rozpoczęcie o godz. 10.30 w siedzibie Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, przy ul. Św. Jana 12.

Akcja „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa” organizowana jest przez Oddział Krakowski PTTK – Koło Grodzkie, przy współpracy z Miastem Kraków, Towarzystwem Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Historycznym Miasta Krakowa oraz Zamkiem Królewskim na Wawelu.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat