Komunikat archiwalny

Targi MIPIM na półmetku, Kraków z wyróżnieniami

To już półmetek targów MIPIM w Cannes. Krakowskie stoisko cieszy się na nich dużym zainteresowaniem, co  jest potwierdzeniem, że nasze miasto wciąż ma wiele do zaoferowania i jest uznawane za jedną z najważniejszych lokalizacji dla biznesu w Europie. W środę, 13 marca jednym z gości na stoisku miasta był Tadeusz Kościński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

Targi MIPIM na półmetku, Kraków z wyróżnieniami
Fot. Urząd Miasta Krakowa

Targi to nie tylko miejsce spotkań biznesowych, ale  także wiele wydarzeń towarzyszących o znaczeniu  promocyjnym. Jednym z nich było wręczenie nagród rankingu „Financial Times” fDi Top 10 Polish Cities of the Future 2019/2020, w którym Kraków został wyróżniony aż siedem razy.  

Kraków okazał się najlepszą lokalizacją pośród miast regionalnych (pierwsze miejsce zajęła stolica). W trzech kategoriach: potencjał gospodarczy, kapitał ludzki i styl życia, oraz przyjazność biznesowa Kraków zajął wysokie drugie miejsce. Z kolei w rankingu Top 5 Dużych Polskich Miast Przyszłości fDi 2019/2020 Kraków w czterech kategoriach zajął miejsce drugie, a w kategorii efektywność kosztowa miejsce piąte. W obu wymienionych rankingach Kraków zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Przed nami jeszcze dwa dni wyplenione rozmowami, spotkaniami i konferencjami, bo targi MIPIM to jedno z wiodących tego typu wydarzeń na świecie, które skupia najbardziej wpływowych graczy ze wszystkich międzynarodowych sektorów nieruchomości oferując niezrównany dostęp do największej liczby projektów deweloperskich i źródeł kapitału na świecie.

Tagi: kraków, targi

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także