Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Nowa Huta kobietą” - wystawa w klubie Kombinator

Nowa Huta jest kobietą! Z tym hasłem klub Kombinator wchodzi w jubileuszowy rok 70-lecia Nowej Huty i z prawdziwą radością zaprasza na pierwszą autorską wystawę Moniki Piszczek pt. „Nowa Huta kobietą”. Ekspozycję można oglądać do 31 marca w klubie na os. Szkolnym 25.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Hutnik, murarz, junak, przodownik pracy - to symbole budującego się miasta. Plakaty propagandowe, kroniki filmowe pełne były męskich wzorów do naśladowania. A przecież Nowa Huta jest kobietą! Monika Piszczek stworzyła graficzny portret dzielnicy, który zadedykowała wszystkim kobietom Nowej Huty - młodym dziewczynom, które ciężko pracując i wychowując dzieci zmieniały swój los i swoich rodzin.

Monika Piszczek (rocznik 1991) rodowita nowohucianka, mieszkającą na co dzień w Londynie. Pracuje tam jako grafik i ilustratorka dla gazet. Ukończyła Akademię Krakowską na kierunku malarstwo ze specjalizacją grafiki użytkowej. Jej pasja do rysowania zaczęła się już w dzieciństwie i rozwijała się na przestrzeni lat.

Zainteresowana naturą Monika przybrała sobie na cel uchwycenie refleksji współczesnego świata. Łączy prostotę z detalami, grafikę z ilustracją używając przy tym rożnych mediów. Inspiracją dla niej jest wszystko, co ją otacza: architektura, natura, stworzenia, ale także zachowania ludzi w społeczeństwie - ich twarze i psychologia (którą studiuje od 2018 r.). Mimo wyjazdu za granicę, czuje się nadal związana z Nową Hutą, gdzie spędziła całe swoje dzieciństwo i nastoletnie życie.

Wystawę można oglądać od 9 stycznia do 31 marca w godzinach od 15.00 do 22.00. Wstęp wolny.

ADRES: Osiedle Szkolne 25, Kraków
pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót
Znajdź komunikat