Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Modernizacja Teatru Ludowego z unijnym dofinansowaniem

Prawie 24 mln zł będzie kosztować remont trzech scen Teatru Ludowego w krakowskiej Nowej Hucie, a także stworzenie zielonego miejsca wypoczynku dla mieszkańców tej dzielnicy. W październiku 2018 r. zarząd województwa małopolskiego przekazał umowę gwarantującą przyznanie unijnego dofinansowania.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Projekt pt. „Modernizacja budynków Teatru Ludowego wraz z budową niezbędnej infrastruktury do prowadzenia działań kulturalnych oraz zagospodarowaniem przestrzeni wokół budynków z przeznaczeniem na cele publiczne i społeczne” obejmuje przebudowę i gruntowny remont budynku sceny Stolarnia na potrzeby prowadzenia działalności kulturalnej oraz stworzenia przestrzeni w obrębie i wokół budynku teatru dla wypoczynku i integracji społecznej mieszkańców.

W ramach projektu powstanie nie tylko nowa scena kameralna i profesjonalna scena dla dzieci, ale też stale działająca świetlica, w której będzie można spędzać czas podczas zajęć teatralnych. Modernizacja budynku sceny Stolarnia ma na celu stworzenie nowych przestrzeni zachęcających do uczestnictwa w kulturze, a prezentowana w nim kompleksowa oferta kulturalna będzie sprzyjać budowaniu sieci społecznych na terenie Nowej Huty.

Teatr Ludowy w Krakowie rozpoczął działalność w 1955 r. Główna siedziba mieści się na os. Teatralnym. Budynek zaprojektowali Janusz i Marta Ingardenowie oraz Jan Dąbrowski. W teatrze mieści się duża scena, która przez lata była jedyną sceną teatralną w Nowej Hucie. Od 1996 r. Teatr Ludowy ma także kameralną Scenę pod Ratuszem na Rynku Głównym.

Zadanie „Modernizacja budynków Teatru Ludowego wraz z budową niezbędnej infrastruktury do prowadzenia działań kulturalnych oraz zagospodarowaniem przestrzeni wokół budynków z przeznaczeniem na cele publiczne i społeczne” dofinansowane jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót
Znajdź komunikat