Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

RMK dla WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 27., od wielu lat nieprzerwanie do akcji włącza się także Rada Miasta Krakowa.

Fot. Małgorzata Kubowicz
Małgorzata Kubowicz

W tym roku Przewodniczący RMK przekazał na licytację wyjątkowe dary – książkę, w której pytania Władysławowi Bartoszewskiemu, Honorowemu Obywatelowi Krakowa, zadają m.in. Szewach Weiss i Jan Mela. Książka opatrzona jest autografem Władysława Bartoszewskiego. Autograf autora znajduje się też na płycie Krzysztofa Pendereckiego, również Honorowego Obywatela Krakowa – to drugi z darów przekazanych przez Przewodniczącego RMK na aukcję.

- W tym roku zapraszam  na aukcję szczególnej książki Władysława Bartoszewskiego „To, co najważniejsze”, wraz z podpisem samego autora. Władysław Bartoszewski to Honorowy Obywatel Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa – mówi Dominik Jaśkowiec, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Książka ma formę wywiadu. Władysławowi Bartoszewskiemu pytania zadają m.in. Szewach Weiss, Jan Mela i śp. bp Tadeusz Pieronek. Możemy więc przypomnieć sobie odpowiedzi, które nie pozwolą nam zapomnieć, że „warto być przyzwoitym” .

Podarowana przez Przewodniczącego płyta autorstwa kompozytora i Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Krzysztofa Pendereckiego to egzemplarz niezwykły, bo opatrzony podpisem samego artysty. - W muzyce XX w. nikt chyba nie zrobił tak wielkiej kariery jak Krzysztof Penderecki. Od początku swojej wyjątkowej drogi twórczej związany był z Krakowem i cały czas jest w naszym mieście obecny. Nie sposób nie wspomnieć, że to właśnie dzięki wsparciu Krzysztofa Pendereckiego powstała Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia – zachęca do licytacji Dominik Jaśkowiec.

Wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym Przewodniczący RMK na aukcję WOŚP przekazał także podwójne bilety na ICE Classic – cykl koncertów łączący nazwiska gwiazd muzyki klasycznej z przestrzenią Centrum Kongresowego ICE Kraków.

Aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy potrwają do 18 stycznia – książka i płyta oraz do 14 stycznia – bilety. Przedmioty można licytować na stronie: www.charytatywni.allegro.pl w przedmiotach użytkownika Gazeta Krakowska:

książka

płyta

bilety

Serdecznie zapraszamy do licytacji w tak szczytnym celu!

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący:
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat