Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Spędź ferie z Biblioteką Kraków

Od 14 do 25 stycznia młodzi czytelnicy będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć przygotowanej przez Bibliotekę Kraków specjalnie na zimowy wypoczynek. Wirtualne spacery po muzeach i miejscach związanych z malarzami, przygotowanie rysunkowego zielnika i quiz dotyczący tematyki artystycznej – to tylko cześć atrakcji przygotowanych przez Bibliotekę Kraków.

Fot. Biblioteka Kraków
Biblioteka Kraków

Celem tegorocznego cyklu jest popularyzacja książek i albumów o malarstwie oraz rozwijanie kreatywności wśród dzieci i młodzieży. Dla najmłodszych czytelników Biblioteka Kraków przygotowała ciekawy program zajęć. W ofercie znalazły się: warsztaty z odwzorowania wybranej pracy wskazanych artystów, tworzenie papierowych witraży z kartonu i bibuły, rozgrywki gier planszowych, głośne lektura bajek Disneya dla najmłodszych i prezentacja multimedialna dla dzieci dotycząca sylwetek sławnych malarzy oraz ich dzieł.

W tym samym czasie przypada także kilka ważnych rocznic związanych z postaciami znanych artystów, m.in.: 150. rocznica urodzin Stanisława Wyspiańskiego (15 stycznia), 180. rocznica urodzin Paula Cézanne’a (19 stycznia), 75. rocznica śmierci Edwarda Muncha (23 stycznia), 30. rocznica śmierci Salvadora Dalego (23 stycznia). W czasie zajęć uczestnicy będą poznawali twórczość i biografie wyżej wymienionych malarzy, różne techniki malarskie, ale przede wszystkim wyzwolą w sobie duszę artysty.

Szczegółowy program znajdziecie w kalendarzu.

pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat