Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Konopielka” Edwarda Redlińskiego na Scenie Monodramu KFK

Krakowskie Forum Kultury zaprasza na pierwszą w tym roku odsłonę cyklu Scena Monodramu KFK. W sobotę, 12 stycznia, zaprezentowana zostanie „Konopielka” Edwarda Redlińskiego w wykonaniu Leszka Benke.

Fot. Krakowskie Forum Kultury
Krakowskie Forum Kultury

Powieść Redlińskiego opowiada o tym, jak życie młodego chłopa zostało przewrócone do góry nogami za sprawą nauczycielki z miasta. Leszek Benke sugestywnie wcielając się w postać Kaziuka Bartoszko przenosi widza do białostockich Taplar. W niesamowity sposób zmienia się raz po raz w szesnaście postaci – i po chwili wszyscy zapominają, że na scenie jest tylko jeden aktor.

„Konopielka” stała się prawdziwym artystycznym hitem. Leszek Benke zagrał ją już 7000 razy, przyniosła mu zasłużone nagrody na festiwalach artystycznych. Spektakl był kilkakrotnie nagradzany na Festiwalach Małych Form Teatralnych (Toruń, Szczecin, Rzeszów) za brawurowe aktorstwo.

Leszek Benke – polski aktor filmowy i teatralny. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Występował na deskach teatrów w Łodzi, a także w wielu produkcjach filmowych, ale jego pasją aktorską był monodram. Od 1985 roku związał się na stałe z jednym z najpopularniejszych programów telewizyjnych pt. „Spotkanie z Balladą”, wcielając się tam w rolę komendanta kopydłowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Obecnie razem z Kabaretem Kopydłów podróżuje po świecie, odwiedzając estrady, zarówno krajowe, jak i zagraniczne.

Początek spektaklu o godz. 19.00. Bilety do kupienia w kasie KFK na ul. Mikołajskiej 2 lub on-line.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat