Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Informacja ws. przejścia podziemnego przy Jubilacie

Przyczyną przecieków jest uszkodzenie izolacji przeciwwilgociowej nad przejściem podziemnym. Wymiana izolacji wymaga zdjęcia warstw bitumicznych i prawdopodobnie betonowej warstwy ochronnej, wymiany starej papy położonej na lepiku i położenia nowej warstwy izolacyjnej termozgrzewalnej oraz odtworzenia warstw ochronnych i nawierzchniowych. To wiąże się z wprowadzeniem ograniczeń w ruchu pojazdów na Alejach Trzech Wieszczów – prace zostaną przeprowadzone w okresie wakacyjnym, gdy ruch samochodowy w Krakowie jest najmniejszy. W sprawie graffiti, ZDMK jest w kontakcie z wykonawcą. W najbliższym czasie jednostka doprowadzi do usunięcia napisów ze ściany przejścia podziemnego.

Fot. ZIKiT
ZIKiT

Z uwagi na roboty toczące się obecnie w mieście – prace inwestycyjne PKP, Trasa Łagiewnicka i remontowe, podjęto decyzję, że prace związane z izolacją zostaną przeprowadzone w tym roku. Kluczowe jest utrzymanie ruchu na Alejach Trzech Wieszczów w pełnej przepustowości komunikacyjnej.

W ramach bieżącego utrzymania, planowane są prace w dwóch etapach:

  • w drugim kwartale 2019 r. wymiana izolacji pod istniejącym zieleńcem przy odpowiednich warunkach pogodowych;
  • w okresie wakacyjnym, w którym natężenie jest mniejsze, roboty na pasach jezdni.

Ponadto, ZDMK przeprowadzi kontrolę wewnętrzną, dotyczącą dotychczasowego remontu tunelu. Ma ona wykazać czy podjęte decyzje były słuszne. Niewykluczone, że na wykonawcę inwestycji zostaną nałożone kary finansowe za opóźnienia w pracach.

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat