Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kaczmarski wciąż inspiruje młodzież

„Nic się nie kończy prostym tak lub nie” – to hasło IX konkursu wiedzy o życiu i twórczości poetyckiej Jacka Kaczmarskiego. Konkurs jest formą promocji twórczości poety i pieśniarza wśród młodego pokolenia, które nie pamięta czasów komunizmu i upadku tego systemu. Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie, której jest pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia, zaprasza do udziału uczniów szkół średnich z całej Polski.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Konkurs składa się z trzech etapów. Najpierw uczestnicy piszą pracę na jeden z wybranych tematów. Prace należy nadesłać do 8 lutego 2019 roku w wersji drukowanej, w trzech egzemplarzach do organizatora (Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana, ul. Krupnicza 38, 31-123 Kraków, z dopiskiem „Jacek Kaczmarski”) oraz w wersji elektronicznej (e-mail: konkursy@cmjordan.krakow.pl).

Jury wybierze najlepsze prace i na tej podstawie zakwalifikuje autorów do kolejnego etapu, którym będzie rozmowa o pracy konkursowej. Jurorzy ocenią wiedzę uczestnika, dojrzałość spojrzenia na temat i umiejętność obrony swojego zdania. Uczestnicy będą też musieli rozpoznać tytuły utworów, których fragmenty zostaną im zaprezentowane. Najlepsi przejdą do trzeciego etapu – obejmującego ustną analizę i interpretację jednego z wylosowanych utworów poetyckich oraz quiz z pytaniami.

Atrakcyjne nagrody czekają! Szczegóły konkursu oraz regulamin znajdują się na stronach internetowych Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie.

Projekt służy nie tylko podtrzymywaniu pamięci o wybitnym polskim artyście i jego twórczości, ale uczy także historii Polski w różnych jej okresach: sarmackim, przedwojennym, komunistycznym; historii światowej i szeroko rozumianej kultury artystycznej. Celem jest zachęcenie uczniów do zdobywania wiedzy w zakresie wykraczającym poza standardy programu szkolnego. Uczestnicy konkursu doskonalą umiejętność pracy z tekstami literackimi, uczą się zdobywania, porządkowania i selekcji materiałów.

konkurs

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat