Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kadra szkół uczy się zasad pierwszej pomocy

Miasto, jako organ prowadzący szkoły samorządowe, wspiera dyrektorów w realizacji zadań, do których zobowiązują ich przepisy prawa oświatowego. A jednym z nich jest przeszkolenie wszystkich pracowników szkoły w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Urząd Miasta Krakowa w ramach porozumienia z Krakowskim Pogotowiem Ratunkowym zorganizował już pierwsze szkolenia dla pracowników niebędących nauczycielami.

Fot. Rui Caldeira / freeimages.com

Nowe przepisy rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach stanowią, że pracownicy szkoły lub placówki podlegają przeszkoleniu w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Obowiązek ten dotyczy więc nie tylko nauczycieli, ale także pracowników niebędących nauczycielami, w tym pracowników administracji i obsługi szkół i placówek – niezależnie od pełnionej funkcji czy stanowiska.

Przepisy nakazują, by dyrektorzy zapewnili przeszkolenie dla pracowników niebędących nauczycielami w terminie do 1 marca 2019 roku. Takich osób jest w szkołach samorządowych około 4 tysiące.

Miasto wspiera dyrektorów w realizacji tego zadania – porozumienie o współpracy zawarte 18 września przez Urząd Miasta Krakowa z Krakowskim Pogotowiem Ratunkowym obejmie nie tylko szkolenia nauczycieli, ale także pozostałych pracowników szkół. Dzięki temu z fachowej wiedzy ratowników medycznych skorzysta cała kadra samorządowych szkół. W pierwszych szkoleniach wzięły udział 942 osoby.

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2018-12-27
Data aktualizacji: 2018-12-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź