Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wigilia nie ma granic – zaproś cudzoziemca do swojego stołu!

Instytut Myśli Schumana po raz trzeci realizuje projekt „Wigilia bez granic”. Po niezwykle udanych dwóch poprzednich edycjach, teraz akcja obejmuje całą Polskę. Projekt zakłada przyjęcie obcokrajowców w polskich domach na wigilijnej wieczerzy, tworząc nowy model integracji cudzoziemców. Umożliwi im poznanie naszej tradycji, kultury, zwyczajów i chrześcijańskich korzeni.

Fot. materiały prasowe

Wigilia jest głównym punktem inicjatywy, ale idea jest o wiele szersza. Projekt zakłada rozpoczęcie systemowego procesu budowania relacji między cudzoziemcami a Polakami. Działalność Roberta Schumana jest przykładem tego, że dobre relacje międzyludzkie owocują właściwymi relacjami w różnych dziedzinach życia społecznego, gospodarczego i politycznego – zarówno w wymiarze krajowym, jak i międzynarodowym. Polska może przy tym wykorzystać dodatkowy atut: wspaniałe doświadczenie I Rzeczpospolitej.

Projekt „Wigilia bez granic” wzmacnia też ochronę przed zjawiskiem getta, jakie tworzą obcokrajowcy zepchnięci na margines życia społecznego. Nasz kraj może więc stać się przykładem dla innych, jak sobie radzić z wyzwaniami naszych czasów.

Więcej o projekcie: WigiliaBezGranic.com.

 

Wigilia bez granic - plakat

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-12-21
Data aktualizacji: 2018-12-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź