Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Aktywne Boże Narodzenie w Krakowie

Boże Narodzenie to czas, który spędzamy zazwyczaj w gronie najbliższych przy świątecznym stole. Warto jednak też wyjść z domu, choćby na spacer. Co robić? Gdzie się wybrać? Sprawdź nasze propozycje.

Fot. pixabay.com

Dziś 26 grudnia, od godziny 14.00 można uczestniczyć we wspólnym kolędowaniu w ramach targów bożonarodzeniowych przy pomniku Adama Mickiewicza. To dopiero jednak początek świątecznych atrakcji. W ramach targów przy pomniku Adama Mickiewicza spotkają się twórcy szopek. Najbarwniejszym elementem będzie korowód kolędników. Zaplanowano również pokaz „Dziadów polskich”, inspirowanych dramatem Mickiewicza. Natomiast w Celestacie trwa wystawa pokonkursowa szopek. Rzemiosło to wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wystawę na ul. Lubicz 16 można oglądać do 25 lutego.

Jak co roku w okresie świątecznym rodzina Malików – twórców krakowskich szopek, zaprasza 26 grudnia o godz. 18.00 do Celestatu na przedstawienie jasełkowe. Tradycyjna szopka rodziny Malików to kukiełkowe przedstawienie grane w szopce wykonanej na konkurs przez Annę i Rozalię Malik. Szopka ta została zakupiona przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Przedstawienie adresowane jest szczególnie do rodzin z dziećmi, ale zapraszamy wszystkich, dla których ważne jest przypomnienie dawnych tradycji.

Święta Bożego Narodzenia w Krakowie trudno sobie wyobrazić bez tradycyjnej żywej szopki. W Wigilię plac przy ul. Franciszkańskiej 4 znów zamieni się w krakowskie Betlejem. Przez całe święta będzie można zobaczyć żywe zwierzęta otoczone postaciami Świętej Rodziny, a także wziąć udział w kolędowaniu i obejrzeć jasełka.

Ślizgawka przy Nowohuckim Centrum Kultury to aktywna propozycja spędzenia wolnego czasu. Mobilne lodowisko o powierzchni 800 m2 będzie czynne 24 grudnia, w godz. 9.00 – 13.45 i 26 grudnia, w godz. 9.00 – 23.00.

Tradycyjnie mieszkańcy i turyści, w okresie świątecznym będą mogli skorzystać z licznej oferty muzeów. Szczegółowe informacje o godzinach otwarcia znajdują się tutaj.

pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-12-26
Data aktualizacji: 2018-12-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź