Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

11 autobusów MPK sprzedanych na licytacji

11 wycofanych z krakowskich ulic autobusów ma już nowych właścicieli. Zostały sprzedane w piątek, 14 grudnia na licytacji zorganizowanej już po raz kolejny przez MPK SA w Krakowie. W sumie do kupienia były 43 autobusy. Pojazdy, które nie zostały sprzedane, będą przeznaczone do kasacji.

Fot. MPK SA w Krakowie
MPK SA w Krakowie

Najniższa kwota za autobus wyniosła 10 500 zł, a najwyższa 22 000 zł. Sprzedane zostały trzy autobusy Solaris Urbino 12, trzy autobusy Solaris Urbino 18 i pięć Jelczy M081MB.

Sprzedaż tak dużej liczby autobusów to efekt bardzo intensywnych zakupów nowych pojazdów. Dzięki temu od października br. w Krakowie pasażerowie podróżują autobusami z silnikami spełniającymi normę ekologiczną Euro 5 i wyposażonymi w klimatyzację, monitoring i automaty biletowe. Tylko w tym roku na krakowskie ulice wyjechało 150 nowych autobusów. Zastąpiły one pojazdy starszego typu, które zostały przeznaczone do sprzedaży. Mogła je nabyć każda osoba prywatna lub przedsiębiorstwo. Wystarczyło spełnić wymagania licytacji.

Przypomnijmy, że w poprzedniej licytacji, która odbyła się 16 listopada zostało sprzedanych 57 wycofanych z krakowskich ulic autobusów. Najniższa kwota za autobus wyniosła wtedy 10 500 zł, a największa 27 000 zł. W sumie sprzedaż wszystkich 57 autobusów osiągnęła kwotę prawie 840 000 zł.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat