Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wykład Chrisa Saltera w MOCAKU

We wtorek, 18 grudnia, o godz. 17.00, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK zaprasza do sali audiowizualnej na wykład w formule masterclass pt. „Projektowanie wielozmysłowych środowisk performatywnych”, który wygłosi Chris Salter. Wstęp wolny.

Fot. materiały organizatora
materiały organizatora

Prelekcja dotyczy koncepcyjnych, artystycznych i technicznych aspektów tworzenia środowisk performatywnych, które oddziałują na różne zmysły, czyli przestrzeni łączących elementy sztuk wizualnych, performansu i nowych technologii, aby uczestnicy mogli doświadczyć immersji. Omówione zostaną zarówno przykłady historyczne dotyczące teatru, architektury i sztuk performatywnych, jak i współczesne projekty z dorobku artystycznego Saltera. Autor opowie o praktycznych problemach, które pojawiały się podczas pracy nad takimi instalacjami jak Haptic Field (2017) czy Displace 2.0 (2012).

Wykład jest realizowany w ramach projektu „Przewodnicy zmysłów”, skierowanego do osób niewidomych i słabowidzących, realizowanego przez Teatr Ludowy we współpracy z Katedrą Performatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury, przy wsparciu Urzędu Miasta Krakowa.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia udziału w wydarzeniu prosimy wysyłać na: rezerwacja@ludowy.pl

pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat