Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Co dalej z DPS-em przy Radziwiłłowskiej?

Dyskusja nad kontrowersyjnym projektem likwidacji Domu Pomocy Społecznej przy ul. Radziwiłłowskiej była jednym z głównych punktów posiedzenia Komisji Rodziny i Polityki Społecznej RMK. Radni zaopiniowali też projekt uchwały w sprawie przekształcenia Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 21 w Krakowie.

Do dyskusji doszło przy omawianiu projektu likwidacji DPS-u przy ul. Radziwiłłowskiej. Projekt uchwały w tej sprawie spotkał się z licznymi protestami. Obrońcy DPS-u podkreślali, że minimalne wydatki na utrzymanie jednego mieszkańca są przy Radziwiłłowskiej mniejsze niż w innych Domach Pomocy Społecznej. Twierdzili też, że niesłusznie podkreśla się, że koszty utrzymania DPS-ów ponosi wyłącznie miasto. Domy Pomocy Społecznej odprowadzają dochody do budżetu miasta, więc ich pracownicy powinni mieć prawo głosu. Mówili o licznych kolejkach osób oczekujących na przyjęcie do DPS-u. Obrońcom DPS-u nie podobała się również forma planowanej likwidacji.

Komisja nie opiniowała żadnego projektu uchwały w tej sprawie, poprosiła natomiast dyrektor MOPS-u o przekazanie danych dotyczących kosztu utrzymania jednego pensjonariusza Domu Opieki Społecznej.

Członkowie komisji pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały, która przekształca placówkę opiekuńczo-wychowawczą w tzw. centrum administracyjne. Oznacza to, że placówka jako centrum administracyjne będzie zapewniać wspólną obsługę ekonomiczno-administracyjną i organizacyjną placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Radni przyjęli też propozycje tematów do planu pracy komisji na 2013 rok. BS

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2013-01-08
Data aktualizacji: 2013-01-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź