Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Koncerty z okazji 40-lecia Krakowskiego Forum Kultury

Krakowskie Forum Kultury serdecznie zaprasza na wyjątkowe koncerty i do wspólnego świętowania jubileuszu 40-lecia działalności instytucji. 17 grudnia odbędzie się koncert muzyki Stanisława Radwana wraz z prawykonaniem nowego utworu kompozytora, napisanego specjalnie z okazji jubileuszu KFK, zaś 30 grudnia – koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu artystów Piwnicy pod Baranami oraz koncert zespołu Lazy Swingers Band na Małym Rynku.

Fot. Krakowskie Forum Kultury
Krakowskie Forum Kultury

Krakowskie Forum Kultury to miejska instytucja kultury, która przekształciła się ze Śródmiejskiego Ośrodka Kultury. Siedzibę ma w zabytkowej kamienicy Lamellich przy ul. Mikołajskiej 2. Obecny zespół pod dyrekcją Izabeli Kosowskiej kontynuuje i rozwija idee oraz działalność, realizowaną przez poprzednich dyrektorów: Teresę Gondek, Ewę Winnicką i Janusza Palucha.

Misja Krakowskiego Forum Kultury polega na tworzeniu oferty kulturalnej dostępnej dla szerokiego grona odbiorców w każdym wieku oraz na edukacji w zakresie kultury i sztuki. KFK tworzą ludzie z ogromną pasją i zaangażowaniem, którzy poprzez swoje doświadczenie i wykształcenie promują zasoby kulturalne Krakowa zarówno wśród mieszkańców, jak i w całym kraju oraz za granicą.

- Głównym celem i misją Krakowskiego Forum Kultury jest organizowanie życia kulturalnego i angażowanie od udziału w kulturze zarówno mieszkańców naszego miasta, jak i krakowskich artystów. Organizujemy wydarzenia kulturalne z dziedziny sztuki, literatury, filmu, muzyki, czy teatru, a także realizujemy szeroko rozumianą działalność edukacyjną poprzez organizację kursów, czy warsztatów. W tym roku, w grudniu świętujemy 40-lecie działalności naszej instytucji, która zarejestrowana została dokładnie 30 grudnia 1978 roku. Odpowiadając na potrzeby mieszkańców i odwiedzających Kraków, staramy się, by nasza oferta była jak najbardziej zróżnicowana i komplementarna, tak, aby każdy – od najmłodszych do najstarszych – mógł z niej skorzystać. W tym duchu obchodzić będziemy także nasze 40. urodziny – mówi Izabela Kosowska, dyrektor Krakowskiego Forum Kultury.

– W grudniu, czyli w miesiącu, w którym przypada dokładna 40. rocznica założenia naszej instytucji, przygotowaliśmy dla Państwa trzy koncerty, z których każdy utrzymany jest w innym stylu i klimacie, tak, aby wszyscy mogli znaleźć coś dla siebie, ale łączy je to, że wszystkie trzy wykonywane będą przez znanych i zasłużonych artystów krakowskich, którzy razem z nami i – mamy nadzieję także z Państwem – świętować będą nasz jubileusz – dodaje Małgorzata Sadowska, zastępca dyrektora Krakowskiego Forum Kultury.

Pierwszy koncert odbędzie się już 17 grudnia o godzinie 19:00 w krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych. Będzie to koncert muzyki Stanisława Radwana. Obok muzyki teatralnej mistrza, prawykonany zostanie nowy utwór kompozytora – Koncert na wiolonczelę i orkiestrę kameralną, napisany specjalnie z okazji 40-lecia Krakowskiego Forum Kultury. Wystąpią Dorota Imiełowska z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Rafała Jacka Delekty, a koncert poprowadzą Dorota Segda i Wojciech Malajkat. Ponadto podczas koncertu premierę będzie miała także płyta z muzyką teatralną i filmową Stanisława Radwana, którą KFK wydało wspólnie z wytwórnią DUX.

Kolejne dwa jubileuszowe wydarzenia odbędą się 30 grudnia na Małym Rynku. O 17:00 podczas koncertu zatytułowanego „Dla Miasta i Świata” artyści Piwnicy pod Baranami zaproszą do wspólnego kolędowania, a koncert ten odbędzie się w niecodziennym miejscu – na balkonie kamienicy Lamellich przy ul. Mikołajskiej 2, gdzie znajduje się siedziba KFK. O godzinie 18:00 po drugiej stronie Małego Rynku na scenie plenerowej rozpocznie się występ zespołu Lazy Swingers Band – w radosnych, swingowych rytmach z lat 30. XX wieku, będziemy się wspólnie bawić zarówno na koncercie, jak i podczas następującej po nim krótkiej potańcówki.

Bilety na koncert muzyki Stanisława Radwana do kupienia w siedzibie KFK oraz na stronie internetowej bilety.krakowskieforum.pl. Na koncerty artystów Piwnicy pod Baranami i zespołu Lazy Swingers Band wstęp wolny.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat